Necati Tuncer Leylekler Hacıdır taşlayanları acıtır
Ali Emre KAFKAS Büyüyen üretim değil, borç ve ithalattır
Adnan Öksüz Kaybolanlar (1)
Mustafa K. Topaloğlu Erkeklerin Geleceği Tehlikede!..
Ali Haydar Haksal Hayatımızı kuşatan yabancılıklar
Prof.Dr.Burhanettin Can 11 Eylül 2001 İkiz Kuleler Provokasyonundan
Sadrettin Karaduman Hayırlı Olan Orta Yoldur
BURHAN BOZGEYİK Allah u Azimüşşân Layıkıyla Tanıtılmıyor
Burak Kıllıoğlu Gerçeğe takla attırmak
Fatma Tuncer Yaşam Biçimi

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
Gündem belirliyoruz
Gündem belirliyoruz
11 Ocak 2013 Cuma 04:00
Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kollarının her hafta düzenli olarak tertip ettiği konferanslar serisinin bu haftaki konuğu Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş oldu.

Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kolları’nın her hafta düzenli olarak tertip ettiği konferanslar serisinin bu haftaki konuğu Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş oldu. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Kurdaş, “Attığımız manşetlerle gündem oluşturuyoruz. Diğer gazetelerin ajanslardan aldıkları haberlerle kopyala-yapıştır haberciliği yapmıyoruz. Kurduğumuz haber merkezi ile özel haberlere imza atıyoruz. Milli Gazete’nin etkisi çok daha yüksek” dedi.

Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kolları’nın tertip ettiği konferansa katılmak üzere Balıkesir’e giden Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, konferans öncesi Dursunbey ilçesinde faaliyet gösteren yerel basın mensuplarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Gençlik Kolları’nın düzenlediği konferansa katılan Kurdaş, gençlere ‘Medyanın Gücü’ konulu seminer verdi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferans Mustafa Kurdaş’ın konuşmasıyla devam etti. Kurdaş, sunumunda kendi gazetecilik serüvenini Milli Görüş, Milli Gazete ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan çerçevesinde anlattı. Milli Görüş hareketi içinde Milli Gazete’nin yerini ve Rahmetli Hocamızın gazeteye verdiği önemi ve değeri anılarıyla pekiştirerek anlatan Kurdaş; gazetede şu anki görevine bizzat Erbakan tarafından getirildiğini ve göreve geldiklerinden beri çok önemli manşetlere imza attıklarını söyledi.
 
 

Besmelemize sadık kalıyoruz

Hiçbir gazetenin yazmadığı konuları, hiçbir köşe yazarının cesaret edemediği olayları Milli Gazete sütunlarına taşıdıklarını söyleyen Kurdaş, “Attığımız manşetlerle gündem oluşturuyoruz. Diğer gazetelerin ajanslardan aldıkları haberlerle kopyala-yapıştır haberciliği yaptığı bir zamanda, kurduğumuz haber merkezi ile özel haberlere imza atıyor; bu haberlerle gündem oluşturuyoruz. Milli Gazete’nin etkisi çok yüksektir.” dedi. Gazetecilikte önemli olan şeyin çizgi olduğunu söyleyen Kurdaş, “Milli Gazetenin çizgisi bellidir. Logomuza yazdığımız ‘Hak Geldi Batıl Zail Oldu’ ifadesi çizgimizin ne olduğunu açıkça göstermektedir. Biz taraflı bir gazeteyiz. Bunu söylemekten de gocunmuyoruz. Taraf olan bertaraf olur. Aynı zamanda diğer gazeteler ne kadar tarafsızsa biz de onlar kadar tarafsızız. Ama şu çok önemli ki Milli Gazete ilk günkü besmelesine sadık kalarak yayın hayatını sürdürmektedir.” şeklinde konuştu.
 
 

Meydana gelen her şey önceden planlanmıştır

Dünyadaki yaşanan olayların Medya-Siyaset-Sermaye üçgeninde değerlendirilmesi gerektiğine özellikle vurgu yapan Kurdaş, meydana gelen her şeyin daha önceden planlanıp kurgulandığına işaret etti. Toplumların medya ile yönlendirildiğini ve şekillendirildiğini söyleyen Kurdaş; “Enformasyon bilgi akışıdır. Dezenformasyon ise yanlış olan bilginin doğruymuş gibi sunulmasıdır. İşte günümüz medyası bunu yapmaktadır. İnsanlara yanlış olan olaylar doğruymuş gibi sunulmakta, sürekli tekrarlanan mesajlarla yanlış olan mesaj meşrulaştırılmaktadır. Daha bebek yaştan itibaren bilinçaltı mesajlarıyla çizgi filmler aracılığıyla kapitalizme ve komünizme alıştırılan, dinden uzaklaştırılan, cinsel vurgularla sapıklaştırılan nesiller ortaya çıkarılmaktadır. Olayları kendi istedikleri şekilde verenler, daha sonrasını asla düşündürmemektedir.” ifadelerini kullandı. Gençlik Kolları İlçe Başkanı Mustafa Tür, konferansın ardından Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’a günün anısına hediyeler takdim etti.

 

 

 

 


HABER ETİKETLERİ: mustafakurdaş, dursunbey, gündem, belirliyoruz,

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.

Almanya tarihi kara lekeyle dolu Almanya Federal Meclisinde (Bundestag) Yeşiller Partisi milletvekili Özcan Mutlu, sosyal paylaşım sitesi twitterdan aldığı yabancı karşıtlığı ve nefret içeren mesajlar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.
ABDden İrana yenİ yaptırımlar Senatonun Bankacılık Komitesinde ele alınan Senato Dış İlişkiler Komitesinin eski başkanı olan Demokrat Partili New Jersey Senatörü Bob Menendez ile İrana yaptırımların savunuculuğunu yapan Cumhuriyetçi Senatör Mark Kirk tarafından hazırlanan Nükleer Silahsız İran Tasarısı 2015 adlı tasarı, 4e karşı 18 oyla kabul edildi.
Teksas kanunu! Müslümanlardan İsraİl bayrağı altında yemİn İstedİ
Çinin kimlik İşkencesi! Çin işgali altındaki Doğu Türkistanda iletişimi sağlayan elektronik eşyaları kimlik ibrazıyla satın alma zorunluluğu getirildi.
Irkçı Le Pen önde gidiyor Fransada 200 bin tirajlı haftalık magazin, siyaset dergisi Marianne, Ülkede yapılan anket sonuçlarına göre ırkçı ve İslâm düşmanı Front National (Ulusal Cephe Partisi) lideri Marine Le Pen önümüzdeki Pazar günü seçim olsaydı, tüm siyasileri sollardı diye yazdı.
Irakta kanlı Cuma: 114 ölü Başkent Bağdatın El Bab El Şerki bölgesindeki Askeri üniforma satışına tahsis edilen kalabalık çarşıda kimliği belirsiz kişilerce yerleştirilen bir bomba patladı, patlamadan sonra olay yerine gelen polislerin arasına dalan bir intihar eylemcisi kendini havaya uçurdu.