Cafer Keklikçi Şallı Politika
Şakir Tarım Başkanlık sistemi komedisi
Doğan Bekin Rohingyalı Müslümanların Acı Dramı
Fatma Toksoy Dergiler sokağında (II)
Necati Tuncer Mayıs-Haziran ayları / Kırıldı iktidar fayları
Yusuf Kandemir Tayyip Erdoğanın Neşesi, Asgari Ücretlinin Trajedisi
Mustafa İşcan Tarım (Çiftçi) Bağkurundan Emeklilik Koşulları
Kemal Belgin Bir süper maç ve normalleri
Mine Alpay Gün Fakirlerin zenginliği
Fatma Tuncer Empati ve hemhal olmak

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
Gündem belirliyoruz
Gündem belirliyoruz
11 Ocak 2013 Cuma 04:00
Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kollarının her hafta düzenli olarak tertip ettiği konferanslar serisinin bu haftaki konuğu Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş oldu.

Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kolları’nın her hafta düzenli olarak tertip ettiği konferanslar serisinin bu haftaki konuğu Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş oldu. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Kurdaş, “Attığımız manşetlerle gündem oluşturuyoruz. Diğer gazetelerin ajanslardan aldıkları haberlerle kopyala-yapıştır haberciliği yapmıyoruz. Kurduğumuz haber merkezi ile özel haberlere imza atıyoruz. Milli Gazete’nin etkisi çok daha yüksek” dedi.

Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kolları’nın tertip ettiği konferansa katılmak üzere Balıkesir’e giden Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, konferans öncesi Dursunbey ilçesinde faaliyet gösteren yerel basın mensuplarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Gençlik Kolları’nın düzenlediği konferansa katılan Kurdaş, gençlere ‘Medyanın Gücü’ konulu seminer verdi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferans Mustafa Kurdaş’ın konuşmasıyla devam etti. Kurdaş, sunumunda kendi gazetecilik serüvenini Milli Görüş, Milli Gazete ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan çerçevesinde anlattı. Milli Görüş hareketi içinde Milli Gazete’nin yerini ve Rahmetli Hocamızın gazeteye verdiği önemi ve değeri anılarıyla pekiştirerek anlatan Kurdaş; gazetede şu anki görevine bizzat Erbakan tarafından getirildiğini ve göreve geldiklerinden beri çok önemli manşetlere imza attıklarını söyledi.
 
 

Besmelemize sadık kalıyoruz

Hiçbir gazetenin yazmadığı konuları, hiçbir köşe yazarının cesaret edemediği olayları Milli Gazete sütunlarına taşıdıklarını söyleyen Kurdaş, “Attığımız manşetlerle gündem oluşturuyoruz. Diğer gazetelerin ajanslardan aldıkları haberlerle kopyala-yapıştır haberciliği yaptığı bir zamanda, kurduğumuz haber merkezi ile özel haberlere imza atıyor; bu haberlerle gündem oluşturuyoruz. Milli Gazete’nin etkisi çok yüksektir.” dedi. Gazetecilikte önemli olan şeyin çizgi olduğunu söyleyen Kurdaş, “Milli Gazetenin çizgisi bellidir. Logomuza yazdığımız ‘Hak Geldi Batıl Zail Oldu’ ifadesi çizgimizin ne olduğunu açıkça göstermektedir. Biz taraflı bir gazeteyiz. Bunu söylemekten de gocunmuyoruz. Taraf olan bertaraf olur. Aynı zamanda diğer gazeteler ne kadar tarafsızsa biz de onlar kadar tarafsızız. Ama şu çok önemli ki Milli Gazete ilk günkü besmelesine sadık kalarak yayın hayatını sürdürmektedir.” şeklinde konuştu.
 
 

Meydana gelen her şey önceden planlanmıştır

Dünyadaki yaşanan olayların Medya-Siyaset-Sermaye üçgeninde değerlendirilmesi gerektiğine özellikle vurgu yapan Kurdaş, meydana gelen her şeyin daha önceden planlanıp kurgulandığına işaret etti. Toplumların medya ile yönlendirildiğini ve şekillendirildiğini söyleyen Kurdaş; “Enformasyon bilgi akışıdır. Dezenformasyon ise yanlış olan bilginin doğruymuş gibi sunulmasıdır. İşte günümüz medyası bunu yapmaktadır. İnsanlara yanlış olan olaylar doğruymuş gibi sunulmakta, sürekli tekrarlanan mesajlarla yanlış olan mesaj meşrulaştırılmaktadır. Daha bebek yaştan itibaren bilinçaltı mesajlarıyla çizgi filmler aracılığıyla kapitalizme ve komünizme alıştırılan, dinden uzaklaştırılan, cinsel vurgularla sapıklaştırılan nesiller ortaya çıkarılmaktadır. Olayları kendi istedikleri şekilde verenler, daha sonrasını asla düşündürmemektedir.” ifadelerini kullandı. Gençlik Kolları İlçe Başkanı Mustafa Tür, konferansın ardından Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’a günün anısına hediyeler takdim etti.

 

 

 

 


HABER ETİKETLERİ: mustafakurdaş, dursunbey, gündem, belirliyoruz,

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.