Nedim Odabaş Yeni medya dili
Mevlüt Özcan Pantolon demekle kimi yad ediyoruz biliyor musunuz?
Dr. Necmettin Çalışkan Üç Öğün Balık Yiyen Ülke!
Cevat Akkanat Zamandan kurtarılan
Doç. Dr. Mehmet Seyfettin Erol Kırk Katır mı Kırk Satır mı?
Meryem Nida Belki De Bu, Okuduğunuz Son Yazı Olacaktır!
Şakir Tarım Yabancılara Özenti Hastalığı
Ali Haydar Haksal Yüreğimize Açılan Koridorlar
Adnan Öksüz BEN NE MİLLLETVEKİLLERİ BİLİRİM!..
Mahmut Toptaş Faiz, Uyuşturucu, Sigara, Zina

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv Anasayfam Yap
Karakter Boyutu
Gündem belirliyoruz
Gündem belirliyoruz
11 Ocak 2013 Cuma 04:00
Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kollarının her hafta düzenli olarak tertip ettiği konferanslar serisinin bu haftaki konuğu Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş oldu.

Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kolları’nın her hafta düzenli olarak tertip ettiği konferanslar serisinin bu haftaki konuğu Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş oldu. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Kurdaş, “Attığımız manşetlerle gündem oluşturuyoruz. Diğer gazetelerin ajanslardan aldıkları haberlerle kopyala-yapıştır haberciliği yapmıyoruz. Kurduğumuz haber merkezi ile özel haberlere imza atıyoruz. Milli Gazete’nin etkisi çok daha yüksek” dedi.

Saadet Partisi Dursunbey İlçe Gençlik Kolları’nın tertip ettiği konferansa katılmak üzere Balıkesir’e giden Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, konferans öncesi Dursunbey ilçesinde faaliyet gösteren yerel basın mensuplarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Gençlik Kolları’nın düzenlediği konferansa katılan Kurdaş, gençlere ‘Medyanın Gücü’ konulu seminer verdi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferans Mustafa Kurdaş’ın konuşmasıyla devam etti. Kurdaş, sunumunda kendi gazetecilik serüvenini Milli Görüş, Milli Gazete ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan çerçevesinde anlattı. Milli Görüş hareketi içinde Milli Gazete’nin yerini ve Rahmetli Hocamızın gazeteye verdiği önemi ve değeri anılarıyla pekiştirerek anlatan Kurdaş; gazetede şu anki görevine bizzat Erbakan tarafından getirildiğini ve göreve geldiklerinden beri çok önemli manşetlere imza attıklarını söyledi.
 
 

Besmelemize sadık kalıyoruz

Hiçbir gazetenin yazmadığı konuları, hiçbir köşe yazarının cesaret edemediği olayları Milli Gazete sütunlarına taşıdıklarını söyleyen Kurdaş, “Attığımız manşetlerle gündem oluşturuyoruz. Diğer gazetelerin ajanslardan aldıkları haberlerle kopyala-yapıştır haberciliği yaptığı bir zamanda, kurduğumuz haber merkezi ile özel haberlere imza atıyor; bu haberlerle gündem oluşturuyoruz. Milli Gazete’nin etkisi çok yüksektir.” dedi. Gazetecilikte önemli olan şeyin çizgi olduğunu söyleyen Kurdaş, “Milli Gazetenin çizgisi bellidir. Logomuza yazdığımız ‘Hak Geldi Batıl Zail Oldu’ ifadesi çizgimizin ne olduğunu açıkça göstermektedir. Biz taraflı bir gazeteyiz. Bunu söylemekten de gocunmuyoruz. Taraf olan bertaraf olur. Aynı zamanda diğer gazeteler ne kadar tarafsızsa biz de onlar kadar tarafsızız. Ama şu çok önemli ki Milli Gazete ilk günkü besmelesine sadık kalarak yayın hayatını sürdürmektedir.” şeklinde konuştu.
 
 

Meydana gelen her şey önceden planlanmıştır

Dünyadaki yaşanan olayların Medya-Siyaset-Sermaye üçgeninde değerlendirilmesi gerektiğine özellikle vurgu yapan Kurdaş, meydana gelen her şeyin daha önceden planlanıp kurgulandığına işaret etti. Toplumların medya ile yönlendirildiğini ve şekillendirildiğini söyleyen Kurdaş; “Enformasyon bilgi akışıdır. Dezenformasyon ise yanlış olan bilginin doğruymuş gibi sunulmasıdır. İşte günümüz medyası bunu yapmaktadır. İnsanlara yanlış olan olaylar doğruymuş gibi sunulmakta, sürekli tekrarlanan mesajlarla yanlış olan mesaj meşrulaştırılmaktadır. Daha bebek yaştan itibaren bilinçaltı mesajlarıyla çizgi filmler aracılığıyla kapitalizme ve komünizme alıştırılan, dinden uzaklaştırılan, cinsel vurgularla sapıklaştırılan nesiller ortaya çıkarılmaktadır. Olayları kendi istedikleri şekilde verenler, daha sonrasını asla düşündürmemektedir.” ifadelerini kullandı. Gençlik Kolları İlçe Başkanı Mustafa Tür, konferansın ardından Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’a günün anısına hediyeler takdim etti.

 

 

 

 


HABER ETİKETLERİ: mustafakurdaş, dursunbey, gündem, belirliyoruz,

Eskişehir Seri İlanları Sitesi www.eskisehirilan.tk