Mine Alpay Gün Fakirin hesabı zenginden sorulur bir gün
Cafer Keklikçi Facia Show
Fatma Toksoy Mukaddes Ev Kudüs - 5 Sahretullahta Hz. Ömer Zamanındaki Gibi Kuran Okutulması
Doğan Bekin Çözüm Süreci Bıçak Sırtında
Reşat Nuri Erol Türkiye körü körüne onların peşinden gitmekte
Mustafa Özcan Nahda neden muhalefete düştü?
Kemal Belgin Hoppala!
Ali Haydar Haksal Şu Vahim Durumdan Bir Şey Anlayan Varsa Beri Gelsin
Mustafa K. Topaloğlu Ergenlik Dönemindeki Kız-Erkek Arkadaşlığı
Prof.dr.burhanettin Can Reyhanlı Operasyonundan Ayn El Arap (Kobani) Operasyonuna

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv Anasayfam Yap
Karakter Boyutu
CHP’li üyelerin ezan ve cami düşmanlığı
CHP’li üyelerin ezan ve cami düşmanlığı
10 Ocak 2014 Cuma 00:49
CHP din düşmanlığından bir türlü vazgeçmiyor.

CHP din düşmanlığından bir türlü vazgeçmiyor. Belediye meclisi toplantısında ezan sesi ve camilerden duydukları rahatsızlığı açık açık dile getiren CHP’li meclis üyeleri, “Ezan duymak isteyen evinde kaset dinlesin” diyerek adeta tek parti döneminin zorbalıklarını hatırlattı. CHP’li meclis üyeleri ayrıca ilçedeki cami ve ibadet alanlarının ise yeşil alana çevrilmesini isteyerek hastalıklı zihniyetlerini gün yüzüne çıkardılar.

CHP din düşmanlığından bir türlü vazgeçmiyor. Belediye meclisi toplantısında ezan sesi ve camilerden duydukları rahatsızlığı açık açık dile getiren CHP’li meclis üyeleri “Ezan duymak isteyen evinde kaset dinlesin” diyerek adeta tek parti döneminin zorbalıklarını hatırlattı. CHP’li meclis üyeleri ayrıca ilçedeki cami ve ibadet alanlarının ise yeşil alana çevrilmesini isteyerek hastalıklı zihniyetlerini gün yüzüne çıkardılar.

CHP’Lİ Beylikdüzü Belediyesi Meclis üyeleri ilçede cami ve ibadet alanı için ayrılan arsalardan rahatsız oldu. Beylikdüzü Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyeleri sanki ilçede başka boş ve yeşillendirilecek alan yokmuş gibi cami ve ibadet alanlarının yeşil alana dönüştürülmesini teklif ederek büyük bir hezeyana imza attılar. Öte yandan bir CHP’linin ezan için söyledikleri ise Meclis üyelerini şok etti. CHP’li Meclis üyeleri Taşkın Ofluoğlu ve Halil İbrahim Akpınar, ilçedeki ibadet alanlarının yeşil alana dönüştürülmesini teklif etti.

“Ezan duymak isteyen evinde kasetten dinlesin”

Beylikdüzü Belediyesi’nin Aralık 2013 ayındaki toplantısında söz alan CHP’li Meclis Üyesi Taşkın Ofluoğlu, sanki boş arazi kalmamış gibi ilçedeki ibadet alanlarının yeşil alanlara dönüştürülmesini istedi. Ofluoğlu’nun, “Bırakınız, insanlar ibadetlerini evlerinde de yapabilirler. Buradaki bütün nüfusu camilere doldurmamız mümkün değildir. Bırakınız dini tesis alanı kendi ölçeğinde kalsın. Yaşlı babaannelerin çocuklarını evlerinden alıp, oturduğu parklardan söz ediyorum. Bunlara mahalle aralarında gerçekten ihtiyaç duyuluyor. Ezanı duymuyorum. Alsın bir ezan kaseti evinde otursun dinlesin. Ama bugün Türkiye’de nerede oturursanız oturun en az beş tane camide ezan sesini duyacak hale geldik. Çekmece’de okunan ezan Bandırma’da duyuluyor. Başka dini tesis alanı var o bölgede yapmak istiyorsanız onları değerlendirin” sözleri ise CHP’nin İslam’a ve Müslümanlara bakış açısını bir kez daha ortaya koydu. Belediye Meclisi’nin Ocak ayındaki toplantısında söz alan CHP’li üye Halil İbrahim Akpınar da, cami ve ibadet alanı olarak ayrılmış arsaların yeşil alana dönüştürülmesini teklif etti. CHP’li Meclis üyelerinin takındığı bu tavır, kurulduğu günden beri İslam hazımsızlığı had safhada olan bir partinin değişmeyen bulanık portresini yansıttı.

HABER ETİKETLERİ: CHP, ezan cami düşmanlığı,

YORUMLAR Toplam (4) adet yorum yapılmıştır
bilge kral - habeşli
DUÂBiz, kısık sesleriz.. minareleri,Sen, ezansız bırakma, Allah'ım!Ya çağır şurda bal yapanlarını;Ya kouansız bırakma, Allah'ım!Mahyasızdır minâreler.. göğü deKehkeşansız bırakma, Allah'ım!Müslümanlıkla yoğrulan yurduMüslümansız bırakma, Allah'ım!Bize güç ver.. cihâd meydanınıPehlivansız bırakma, Allah'ım!Kahraman bekleyen yığınlarınıKahramansız bırakma Allah'ım!Bilelim hasma karşı koymasını:Bizi cansız bırakma, Allah'ım!
ismail onsekiz - yorum
ezan sesinden rahatsız olan varsa yunanistana gitsin ler bunların kafaları 100 senede gecse ayılar
hasan hüseyin aşcı - sünnet
Aslında ezanı sünnete uygun okusak sorun çözülecek camilerdeki bidat olan mega fonlar sökülecek müezzzin minareye çıkıp çıplak sesiyle ezan okuyacak
Tolga - Selamun Aleyküm.
bunları takan yok. herkes gördü zaten gezide ortaya sallanan yalancı twittleri. bunların kanalı olan halk tv de yok şu kadar polis istifa etmiş, yok o ölmüş, yok bu dirilmiş. batıl insanların rüya alemi işte. yapacak bişey yok. öldükleri zaman uyanacak kimisi. bunlara oy verecek zihniyetin akıl ve mantıkta yeri yok.
Eskişehir Seri İlanları Sitesi www.eskisehirilan.tk