Reşat Nuri Erol Kuran Ayında KURAN DÜZENİ hatırlatmaları-1
Mustafa İşcan Gurbetçinin emekliliği artık kolaylaştı mı?
Zeki Ceyhan CHP hâlâ aynı CHP!
Kemal Belgin Yaşasın Mendes!
İsmail Hakkı Akkiraz Rabbimizin bire yedi yüz verdiği ibadet
Mine Alpay Gün İnsanlara kapalı evler
Mehmed Şevket Eygi Bir Mektup
Yusuf Kandemir Bu millete ödettiğiniz bedeller yetmedi mi?
M. Hamdi Güner Mülk suresinin mana ve mesajları 6
Şakir Tarım Ah O Yemendir!

Gazete Abonelik Temsilcilikler Arşiv
Karakter Boyutu
Ariel Şaron'un beyni hareketlenmiş
Ariel Şaron'un beyni hareketlenmiş
28 Ocak 2013 Pazartesi 12:13
7 yıldır komada olan eski İsrail Devlet Başkanı Ariel Şaron'un beyninin hereketlendiği açıklandı.


Doktorlar, 7 yıldır komada olan eski İsrail Devlet Başkanı Ariel Şaron'un beyninde hareketlenme izlediklerini bildirdiler.

Beerşeba'da Soroka Hastanesi doktorların yaptığı testlerde Sharon'un dış etkilere yanıt verdiğini, aile fotoğrafları gösterildiğinde ve oğlunun sesini duyduğunda bu hareketlenmenin arttığını vurguladılar. Bugün gazetesindeki habere göre
İsrailli ve Amerikalı bilim adamlarından oluşan doktorlar, test sonrası önemli beyin hareketi gözlediklerini, bu hareketlenmenin Sharon'un tam bilinç kazanması anlamına gelmediğinin ama ''umut verici'' olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Nöroloji Direktörü Alon Friedman, komada olan Sharon'un ''konuşulanları dinliyor ve bazı önemli bilgiler beyinine ulaşıp işlem görüyor'' tespitinde bulundu.

84 yaşındaki Sharon, 2006 yılından geçirdiği felç sonrası komaya düşmüştü.

2001 yılında İsrail Başbakanı seçilen Ariel Sharon, 2005'de İsrail ordusunun ve yerleşimcilerin Gazze'den çekilmesini düzenlemişti. İşgal topraklarda yerleşim birimlerinin çoğalması politikasını destekleyen Sahron, İsrail ve Filistin'i ve Batı Şeria'nın içini ayıran ''utanç duvarının'' yapılmasını başlatmıştı.

1982 yılında Savunma Bakanı olan Sharon, İsrail'in Lübnan'a açtığı savaşı yürütmüştü. İşgal sırasında, İsrail'in işbirliği yaptığı Hristiyan Falanj Milisleri Sabra ve Şatilla mülteci kamplarına girerek binlerce Filistinli sivil öldürdü ve tarihin en büyük katliamlarından birini gerçekleştirmişti.
 

HABER ETİKETLERİ: ariel şaron, beerşeba, soroka, haber, haberler,

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe, yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Milsan Basın Sanayii A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazıların bir kısmı sadece Milli Gazete tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak ve milligazete.com.tr’ye aktif link verilerek alıntılanabilir.

YORUMLAR Toplam (12) adet yorum yapılmıştır » Tüm Yorumlar
milli goruscu - Allah Kaim dir
Allah her olayımıza şahittir.Biz İslam Birliğini kurmakta gevşeklik gösteriyoruz ama Allah zalimlerin hesabını seri görüyor.Allah'ın emri olan İslam birliği için ciddi çabalarsak Allah bu çabamızıda çabuklaştırır zafer ihsan eder.
mücahit akın - islam birliği
ALLAH ibretlik gösteriyor
Sahap - Olmesin Surunsun
Olmesin surunsun ... Olumune sebep oldugu her Musluman kardesim icin birer yıl yataga mahkum olsun son nefesini vermez olsun Allah (cc) Kahhar ismiyle kahretsin Hakkımız haram olsun..........
sinan - ŞEREFSİZ
GEBEREMİYOR ŞEREFSİZ İŞBİRLİKÇİLERİNDE SONU BÖYLE OLSA GEREK
muhammet köse - direktöre tavsiye
genel gönderilen yorumların zamanını yazarsanız sevinirim saat, dakika

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayınız (12)