Oktay Vural görevinden istifa etti

Oktay Vural, MHP Grup Başkanvekilliği

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural la ilgili flaş gelişme... Vural, MHP grup başkanvekilliğinden istifa etti.  Görevinden ayrılacağını açıklamasının ardından hazırladığı dilekçeyi TBMM Başkanlığı’na vereceği öğrenilen Vural ın Meclis teki odasını topladığı öğrenildi. Kongre sürecinin yanlış yürütüldüğünü düşünen Oktay Vural ın bir süredir parti yönetimiyle görüş ayrılığı içinde olduğu konuşuluyordu.

YÖNETİM ANLAYIŞINI YARALAYICI GÖRDÜM

Habertürk TV ye konuşan Oktay Vural, kararını dünkü grup toplantısının ardından Devlet Bahçeli ye ilettiğini söyledi. "Aday olacak mısınız" sorusuna yanıt vermekten kaçınan Vural, "Partinin içinde bulunduğu durumun, yönetim anlayışının yaralayıcı olduğunu gördüm" değerlendirmesini yaptı. Partinin, birlik ve bütünlüğü için çalışma yapılması gerektiğini kaydeden Vural, neden bugünü beklediği sorusuna da "19 Haziran sürecini bekledim" yanıtını verdi.

BAHÇELİ "BİZİ BÖLMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ" DEMİŞTİ

Mayıs ayında Devlet Bahçeli ye destek deklarasyonuna Grup Başkanvekili Oktay Vural ın imza atmadığı iddia edilmişti. Bahçeli ve Oktay Vural arasındaki soğukluk iddiaları Bahçeli ye sorulmuştu. Bahçeli, "Bir deklarasyon görmedim ama ne varsa basından bazı çevrelerden öğreniyoruz. Oktay bey çok değerli bir kardeşimizdir. Meclis te beni temsil eden grup başkanvekilidir. Onunla aramızda soğukluk olabilir mi? Nereden çıkartıyorsunuz bunları. Bizi bölmeye çalışıyorsunuz" demişti.

1999 DA SEÇİLDİ, ULAŞTIRMA BAKANLIĞI YAPTI

Uzun süredir partinin grup başkanvekilliğini yürüten Oktay Vural, ilk defa 1999 yılında milletvekili seçilmişti. Vural, MHP’nin koalisyon ile iktidara geldiği hükümette Ulaştırma Bakanlığı da yapmıştı.

22 Haziran 2016 - Siyaset


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR