İşitme engelli öğrencilere işaret diliyle trafik eğitimi

Amasya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Lokman Hekim İşitme Engelliler İlkokulunda eğitim gören işitme engelli öğrencilere işaret dili ile trafik eğitim verildi.

Amasya İl Emniyet Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 2016-2017 eğitim-öğretim kent genilinde 60 ilkokulda öğrencilere trafik eğitimi verileceği belirtildi. Çalışmalar kapsamında Lokman Hekim İşitme Engelliler İlkokulu'nda eğitim gören işitme engelli öğrenciler de trafik eğitimi aldı. Görsel ve uygulamalı sunumlarla işaret dili ile öğrencilere eğitim verildi. Öğrenciler eğitim pistinde akülü araçlarla trafik uygulamalarını gerçekleştirdi. Eğitim çalışması ile ilgili bilgi veren Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Celal Sarısoy, "Bilinçli nesiller yetiştirmek için ilk olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bu konuda eğitimler vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Farkındalık yaratmak için de işitme engelli çocuklarımızın bu eğitimlere daha çok ihtiyaçları olduğunu düşündüğümüz için eğitim programlarımıza onları da dahil ettik" dedi. Eğitime katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

11 Kasım 2016 - Aile & YaşamYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR