“Gıda güvenliği mahkemeleri istiyoruz”

Tüketici Dernekleri Federasyonu  (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ferda Hekimci, gıdada taklit ve tağşişe ilişkin yaptırımların yeniden dü...

Tüketici Dernekleri Federasyonu  (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ferda Hekimci, gıdada taklit ve tağşişe ilişkin yaptırımların yeniden düzenlenmesine yönelik tasarının en kısa zamanda Meclis  gündemine gelmesini, bu konuda ihtisaslaşmış Gıda ve Ürün Güvenliği Mahkemeleri kurulmasını ve güvensiz üretim yapanların en ağır hapis cezalarına çarptırılmasını istediklerini belirtti.

İZMİR KÖFTE YERİNE DOMUZ ETİ

Hekimci yaptığı açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kısa süre önce taklit veya tağşiş yaptığı  kesinleşen 96  firmaya ait 150 parti ürünün kamuoyuna açıklandığını anımsattı. Ferda Hekimci, tüketicinin artık İzmir köfte yerine domuz eti, tas  kebabı yerine at eti, sucuk ve sosis yerine eşek eti, baş eti, tükürük bezi, sızma zeytinyağı yerine de sabunluk pirina yağı (zeytin sıkıldıktan sonra posasında kalan yağ) yemek istemediğini söyledi.

KAHVE BİLE İÇEMEZ OLDUK

“Gıda teröristleri” olarak nitelendirdiği taklit ve tağşiş yapan  üreticilerin vatandaşa yoğurt yerine jelatin, tereyağı yerine nişasta sattığını  belirten Hekimci, “Tüketiciler olarak 40 yıllık hatırı olan kahveyi bile içinde  ilaç etkin maddesi olan ‘sildenafil’ ve ‘tadalafil’ olmadan gönül rahatlığıyla içebilmek istiyoruz. Artık çocuklarımız ‘sildenafil’ yerine çikolata da  yiyebilsin istiyoruz” dedi.

26 Aralık 2016 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR