MEB personelinin 2017 yılı iş takvimi yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılına ait iş takvimini yayınladı. Bakanlık Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan takvimde bakanlığa bağlı iş ve işlemlerin, atamaların, yer değiştirmelerin tarihleri de yer almaktadır.

BÜYÜT

MEB  Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanlığı 2017 yılı iş takvimi içerisinde yarı yıl tatili, yaz tatili, özür grubu atama tarihleri ile öğretmenlerin isteğe bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme işlemleri zamanları da yer almaktadır. 22016-2017 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında yapılacak olup, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı birinci dönemi 20 Ocak cuma günü sora erecek, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemi ise 6 Şubat tarihinde başlayacak. 016-2017 eğitim ve öğretim yılı 9 Haziran tarihinde sona erecek olup 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ilk ders zili 18 Eylül tarihinde çalacak.

Özür grubu ataması

Öğretmen Haber sitesinin verdiği bilgiye göre öğretmenlerin yarıyıl döneminde mazeret durumuna bağlı yer değiştirme işlemleri 2 Ocak-28 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Yaz dönemine ait öğretmenlerin mazeret durumuna bağlı yer değiştirme işlemleri ise 1 Temmuz 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Maarif Müfettişleri ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi yıl boyunca gerçekleştirilecek.

İl içi atama ve il dışı atama takvimi

MEB 2017 iş takvimi kapsamında MEB personellerinin isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı il içi yer değiştirme işlemleri ile öğretmenlerin il dışı atama işlemleri 2 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak. geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Mayıs ayı içerisinde il içi atama, Haziran ayı içerisinde de iller arası yer değiştirme işlemi yapılacak.

Öğretmen atama takvimi

2017 Şubat ataması ile Ağustos ataması iş takvimi içerisinde yer almazken, öğretmen atama tarihleri bakanlığın uygun göreceği zamanda takvim dışında yapılmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından önceki gün yapılan açıklamada 2017 yılında sözleşmeli öğretmen ataması için ayrılan kontenjanın 30 bine yakın olduğu belirtilmişti.

http://www.ogretmenlericin.com/

Öğretmenler İçin

29 Aralık 2016 - EğitimYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR