Sağlık Bakanlığı, 16 bin personeli ne zaman alacak?

Sağlık Bakanlığı, 2017 yılında yapılacak olan personel sayısı açıkladı. 16 bin personel alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı, personel sıkıntısı nedeni...

Sağlık Bakanlığı, 2017 yılında yapılacak olan personel sayısı açıkladı. 16 bin personel alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı, personel sıkıntısı nedeniyle bazı bölgelerde 2017 yılında bu bölgelerde değerlendirilmek üzere 16 bin personel alımı yapacağını bildirdi.  Personel istihdamında zorluk çekilen yerlerde gönüllülük esasına göre devamlı sağlık hizmeti sunumu sağlanmış olacak.

Bakanlar Kurulu'ndan yeni bir kararname çıkaran Sağlık Bakanlığı, personel alımı için Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye genelinde toplam 16 bin sağlık personelinin istihdam edilecek. Alınacak olan personeller Bakanlık tarafından yapılan istihdam azlığı nedeniyle hizmet götürmekte problem çekilen yerlerde konumlandırılacak.

2017'de uygulanmak üzere belirlenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı ile, Sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

BAKANLIKTA İSTİHDAM EDİLECEK O ALANLAR VE PERSONEL SAYISI

Sağlık Bakanlığınca belirlenen pozisyonlarda acil sağlık hizmetlerinde 220, ilçe sağlık müdürlüklerinde 60, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı eğitim hastanelerinde bin 886, entegre ilçe hastanelerinde 958, yataklı tedavi kurumlarında 10 bin 500, Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı entegre ilçe hastanelerinde 422, halk sağlığı laboratuvarlarında 34, toplum sağlığı merkezlerinde 920, sağlık evlerinde bin olmak üzere 16 bin sözleşmeli sağlık personeli çalıştırılacak.

İstihdam edilecek personelden 8 bin 274'ü uzman tabip, 6 bin 669'u tabip, bin 3'ü ebe, 45'i sağlık memuru ve 5'i hemşirelerden oluşacak. Ayrıca, birer diş tabibi, diyetisyen, psikolog ve sağlık teknikeri istihdam edilecek.

Personel istihdamında zorluk çekilen yerlerde gönüllülük esasına göre devamlı sağlık hizmeti sunumu sağlanmış olacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Personel alımının ne zaman yapılacağına dair herhangi bir bilgi bulunmamakla beraber, bu alımların bir sonraki tercih döneminde yapılabileceği öngörülüyor.

03 Ocak 2017 - SağlıkYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR