BTK, siber güvenlik ekibi kuruyor! Şartlar ve başvuru koşulları

Türkiye artan siber saldırılar sonrası Hacker ordusu kurmaya hazırlanıyor. Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurum...

Türkiye artan siber saldırılar sonrası Hacker ordusu kurmaya hazırlanıyor. Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) 45 bilişim uzmanı alınacağını duyurdu. Bilişim uzman yardımcısı için aranan özellikler ve başvuru koşulları kurum tarafından açıklandı.

Yayımlanan ilana göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK), yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile sosyal bilimler alanında 5, hukuk alanında 20, mühendislik alanında 20 bilişim uzman yardımcısı alınacağını açıkladı.

BTK, BİLİŞİM UZMAN YARDIMCISI ŞARTLAR VE BAŞVURU KOŞULLARI

BTK’da bilişim uzman yardımcısı olmak isteyenler, kurumun internet sitesindeki (www.btk.gov.tr) başvuru formunu doldurarak başvurabilirler. Elektronik ortamda gönderen adaylar, istenilen belgelerle 16-20 Ocak'ta kurumun Ankara'daki binasına şahsen ya da postayla başvuru yapabilecekler. Adaylar, 11-12 Şubat'ta yapılacak yazılı sınava katılacak. Sonuçlar ise,  kurumun resmi internet sitesinde ilan edilecek.

BTK’da görev yapacaklar minimum 6 bin TL maaş alacak. Maaşların teknik yeterlilik ve özellikle kişilerin istihdam edileceği pozisyonlara göre 10 bin TL’ye kadar da artabilecek.

03 Ocak 2017 - TeknolojiYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR