Apple AirPods Türkiye’de satışa çıktı fiyatı ne kadar

Apple AirPods Türkiye’de satışa çıktı fiyatı ne kadar

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods artık Türkiye’de satışa çıkarıldı. 7 Eylül tarihinde iPhone 7 modelleri ile birlikte duyurduğu AirPods, ülkemizde 779 TL’ye satışa çıkacak. Apple AirPods’un fiyatı ne kadar diğer ürünlerden farkı neler? Apple AirPods’un yeni ürünü kendi klasmanındaki ürünlerden fark ne? Bunların cevaplarını sizler için hazırladık.

Apple’ın ilk kablosuz kulaklığı Türkiye’de  satışa çıktı ve kullanıcılardan nasıl bir not alacağı henüz belli değil ancak Apple yeni çıkardığı bu kablosuz kulaklığa çok güvendiği ortada da.

ABD’de 160 dolar fiyat etiketiyle çıkarılan AirPods, Türkiye’de 779 TL’ye satışa çıkan sunuldu.

Apple AirPods özellikleri ve kıyaslaması

Bağlantı ve Eşleştirme

Apple AirPods, öncelikle bu kulaklığın Bluetooth teknolojisini kullanıldığından söz etmek gerek. Tabi ki bu özelliği kullanmak için en az iOS 10 sürümünün yüklü olması gerekiyor. Yoksa, bu özeeliği kullanılması söz konusu bile değil. Çünkü iOS 10 desteklemeyen iPhone modellerinde bu kulaklık bir şey yaramıyor.

iPhone modelleri dışında Apple Watch ve Mac cihazlarda da AirPods’u kullanabilirsiniz ve son belirtmek istediğimiz ise Android cihazlarda da bu özelliği kullanabileceksiniz.

Apple W1

Apple W1 yongası firmanın ilk kablosuz özelliklere destek veren yongası. Bağlantı, güç tasarrufu, eşleştirme ve cihazlar arasındaki geçişten sorumlu olan teknoloji Apple W1 yongası.

Siri

Apple’ın sesli asistanı Siri, AirPods kablosuz kulaklık tarafından da destekleniyor. Parmağınızla ufak bir dokunuş sonucunda Siri aktifleşebiliyor. Tüm fonksiyonları ile kullanılabiliyor. Müzik kontrolü bile Apple Music üzerinden Siri ile yapılabiliyor.

Öte yandan Apple düşmeyen AirPods yapmanın peşinde.

04 Ocak 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR