YGS başvuruları başladı... 2017 YGS başvurusu nerelere ve nasıl yapılır?

YGS başvuruları başladı... YGS başvurusu nerelere ve nasıl yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yapacağı YGS 2017 sınavına başvurular 04 Ocak 2017 tarihi itibariyle saat 10:00'da başladı

Sınav başvuruları 18 Ocak 2017 saat 23:59’da sona eriyor.

Sınava girecek olan öğrenciler başvuruyu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin AİS sitesinden yapacak.

SİTEYE GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YGS 2017 SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınav 12 Mart 2017 Pazar günü saat 10:00'da yapılacaktır. Sınav giriş yerleri sınavdan bir hafta önce siteden yayınlanacak.

Önemli not: Kurumun son açıklamalarında sınav binalarına 10:00'da başlayan sınavlarda 09:45'ten sonra kimse alınmayacak.

YGS 2017 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sonuç takvimine bakıldığında net bir tarih verilmemektedir. Sonuçlar, sınavdan 15 gün sonra açıklanmaktadır. Süreç bir aya kadar da çıkabilmektedir. Sonuçları yayınlama hakkı sadece ÖSYM’ye aittir. Başka bir sitede yayınlanması yasak.

YGS 2017 SONUÇLARI EV ADRESİNE POSTA İLE GÖNDERİLECEK Mİ?

Hayır, sonuçlar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sitesinden yayınlanacak. Sonuçlar postahane üzerinden evlere gönderilmeyecek.

YGS 2017 SINAVINA GİRERKEN ÖĞRENCİNİN YANINDA NE OLMASI GEREKİR?

T.C Nüfus Cüzdanı, sınav giriş belgesi.

Not: Nüfus cüzdanında sınava girecek olan öğrencinin “vatandaşlık numarası” olması gerekmektedir. Vatandaşlık numarası olmayanlar sınava girmeyecektir. Nüfus cüzdanında fotoğraf güncel ve yeni olması gerekmektedir. (Geçerlilik süresi 50 ay ve kurumun bürolarında fotoğrafın çekilmesi gerekmektedir. )

04 Ocak 2017 - EğitimYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR