iPhone Hakkında Bilmediğiniz 8 İşe Yarar Özellik

Akıllı telefonların son 10 yılda hayatımıza girmesiyle birçoğumuz onlarsız yaşayamaz olduk. İşte işinize çok yarayacak özellikler.

1) iPhone Sağlık Uygulaması

Sağlık ve fitness uygulamalarından gelen verileri izleme

BT kalp atış hızı izleyiciyi ayarlama

Apple Watch'unuzdan sağlık bilgilerini toplama

Yatma zamanınızı izleme

Günlük ilerlemenizi görme

Sağlık verilerini elle girme

Sağlık kaydınızı içe aktarma ve görüntüleme

Sağlık bilgilerinizi yedekleme

2) Titreşimler

Kişilere ve önemlerine göre kendiniz titreşim oluşturabilirsiniz.

3) Uçaklar

Siri'ye sadece "üzerimdeki uçaklar" ya da "üzerimde hangi uçak var" diye komut verdiğiniz takdirde, o an üzerinizdeki uçakların uçuş numaralarını, açılarını ve yüksekliklerini gösterecektir.

4) Zamanlayıcı

Eğer yatağa girdiğinizde müzik eşliğinde uyumayı seviyorsanız, bu özellik işinize yarayabilir. Siz uyumaya geçtiğinizde dinlediğiniz müziğin sabaha kadar çalmasını istemiyorsanız zamanlayıcı açın. Bunun için "Saat" uygulamasına girin ve sayacı açın. Ardırdan "Çalmayı durdur"a tıklayın ve bir zaman belirleyin. Bu sayede sizin belirlediğiniz zamanda müzik duracaktır.

5) Yazım Hataları

Hepimiz mesaj yazarken yanlış tuşlayabiliriz. iPhone'da bir mesajı yanlış yazarsanız silmenize gerek yok. Bunun yerine yanlış bir kelime yazdıktan sonra telefonunuzu sallayın. Bu sayede yazdığınız son kelime otomatik olarak silenecektir.

6) Night Shift Modu

Night Shift modu, Apple tarafından yapılan ve karanlık bir ortamda gözlerinizin yorulmasını engellemek için geliştirilmiş seçenek. Bu sayede telefonunuzun ekranınızı gözleriniz yorulmadan daha kolay görebiliyorsunuz. Fakat Night Shift modu ile Düşük Güç Modunu aynı anda kullanmak isterseniz telefonunuz buna izin vermez. Bunun için Siri'yi kullanabilirsiniz. Öncelikle Düşük Güç Modunu aktifleştirin. Sonra Siri'den Night Shift modunu açmasını isteyin. Siri sizden Düşük Güç Modunu kapatmanızı istediğinde ona onay verin ve Siri Night Shift'i açacakken, siz aynı anda Uyku/Güç modunu aktifleştirin. Bu esnada iki özelliği aynı anda kullanabileceksiniz.

7) Su Terazisi

iPhone'a her hangi bir ek uygulama indirmeden telefonunuzu su terazisi olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, Pusula uygulamasını açmak ve sağa doğru kaydırmak. Bu sayede telefonunuzu su terazisi gibi kullanabilirsiniz.

8) Safari

Safari'de gezindikten sonra kapattığınız sekmeleri tekrar görüntülemek isterseniz, yapmanız gereken oldukça basit bir işlem var. Bunun için Safari açıkken en altta görünen artı işaretine biraz uzun basın. Bu sayede kapattığınız ve tekrar görüntülemek istediğiniz sekmeleri görebileceksiniz.

08 Ocak 2017 - TeknolojiYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR