Tatil olan iller 10 Ocak tam listesi

Kar yağışı yurt genelinde tekrar etkili olmaya başladı. Çarşamba gününe kadar kar yağışı devam edecek. Peki yarın yani 10 Ocak Salı g&...

Kar yağışı yurt genelinde tekrar etkili olmaya başladı. Çarşamba gününe kadar kar yağışı devam edecek. Peki yarın yani 10 Ocak Salı günü hangi illerde okul tatil edildi kar tatili haberlerini valilikler paylaşmaya başladı.

10 Ocak salı ilk kar tatili veren il Sivas oldu. Sivas ve Kahramanmaraş'ta okullar yarın da tatil edildi. Valilikler yavaş yavaş tatil haberlerini vermeye başladı.

10 OCAK KAR TATİLİ OLAN İLLER LİSTESİ

SİVAS: Sivas'ta, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda eğitime bugün ara verildi. Okulların 1 gün süreyle tatil edilmesini fırsat bilen bazı çocuklar okul bahçelerinde karla oynayarak keyifli anlar yaşadı.

Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı etki alanını genişleterek devam ediyor. Meteorolojinin geçtiği uyarıya göre hava sıcaklığı mevsim normallerinin 10-15 derece altında seyrediyor.

Marmara, İç anadolu ve Doğu anadolu bölgesi bugün etkili kar yağışı ile boğuşuyor. Binlerce köy yolu ulaşıma kapanmış durumda.

Kahramanmaraş: Yoğun kar nedeniyle Kahramanmaraş-Kayseri karayolunda ulaşım güçlükle yapılıyor.

Kahramanmaraş-Kayseri karayolunun Çağlayan, Tekir Mahallesi ve Bozoğlan mevkisi ile tüneller bölgesinde etkili olan kar sebebiyle ağır vasıta araçların geçişine izin verilmiyor. Tekir Mahallesi'nde elektrik direklerinde meydana gelen arızadan dolayı bazı bölgelere elektrik verilemiyor.

Bu arada Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ve ertesi gün ara verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle 10-11 Ocak'ta ilk ve orta dereceli tüm okulların tatil edildiği kaydedildi.

ÖĞLEDEN SONRA İÇİN YENİ UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da halen aralıklarla devam eden kar yağışının, bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini arttırarak gece saatlerine kadar devam etmesi öngörülüyor.

Mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 santimetre, iç ve kuzey kesimlerde 10-15 santimetre arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışları nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

09 Ocak 2017 - Aile & Yaşam


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR