İSMOB 2017 kapılarını açtı

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ile TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliğiyle 10-15 Ocak 20167 tarihleri arasında 13.’ncüsü düzenlenen “İstanbul Mobilya Fuarı” İSMOB 2017 kapılarını açtı.

Kötü hava koşullarına rağmen, sektörü yakından izleyenlerin ve sektör aktörlerinin yoğun katılımına sahne olan İSMOB,  Türkiye’nin ihracatında büyük pay sahibi olmak isteyen mobilyacıların dışarıya açılan penceresi olarak dikkat çekiyor. 15 Ocak’a kadar açık kalacak fuar, aynı zamanda döviz kurunun baskısı altında kalan imalatçıların da hükümetten bu yönde beklentilerini ifade ettikleri bir zemin oldu.

“FUARLARDAN BEKLENTİMİZ BÜYÜK”

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı İ. Etem Özçelik, Türk mobilya sektörünün ihracat payını artırmak, Türkiye’nin yanı sıra yeni pazarlarda da tanınmak için İSMOB gibi fuarları oldukça önemsediklerini belirterek, “Piyasalardaki tüm kırgınlığa rağmen mobilya sektörü büyümeye, markalaşmaya, ihracat hedeflerini büyütmeye ve zorlukların üstesinden gelmeye devam ediyor. Biz de mobilya üreticileri ve sanayicileri olarak sektörün büyümesinde elimizden geldiğince katkı sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

CARDİMO MOBİLYA YÖNETİM KURULU ÜYESİ ALPEREN TEKER:

MARKA BİLİNİRLİĞİMİZİ ARTIRACAĞIZ

Cardin Mobilya’da mobilya segmentinin tüm ürünlerini, Cardimo Mobilya’da ise yatak, baza, başlık üretimi gerçekleştirdiklerini belirten Cardimo Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Alperen Teker, “Her iki mobilya markamızla 2017 koleksiyonlarımızı hazırladık ve görücüye çıkardık. İSMOB Fuarı bu bağlamda müşterilerle bir araya geldiğimiz çok verimli bir platform oldu” dedi. 2017’de mağazalaşmaya ağırlık vereceklerini kaydeden Teker, “Yurt dışında 40 ülkeden 42 ülkeye ulaştığımız mağazalaşma serüvenimizle Cardin Concept markamızı dünyayla buluşturmaya devam ediyoruz. 2017’de Cardimo uyku merkezleri açmayı sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Nedim ODABAŞ

12 Ocak 2017 - EkonomiYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR