Hüseyin Goncagül’le, “İmam Hatipli Yıllar”

İstanbul Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, sunucu ve tiyatrocu Hüseyin Goncagül’ün gözünden imam hatiplerin konuşulacağı programa ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, düzenlediği etkinliklerle kültür, sanat ve sosyal hayatımıza katkılar sunan şahsiyetleri özel programlarla ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ile İstanbul İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği (İSTİMDER) sevilen tiyatro sanatçılarından Hüseyin Goncagül’ü İstanbullularla buluşturacak bir söyleşi düzenliyor.

Halka açık ve ücretsiz

“Hüseyin Goncagül ile İmam Hatipli Yıllar” adlı etkinlik, 17 Ocak Salı günü İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde televizyon ve sahne programları yapan ve özellikle medeniyet ve kültürel gözlemlerini kaleme alan Hüseyin Goncagül, bu kez imam hatiplerin dünü ve bugünü hakkında bir söyleşi gerçekleştirecek. Programda Hüseyin Goncagül, sanatçı kimliğiyle imam hatip okullarını değerlendirmesinin yanı sıra imam hatipteki anılarını da anlatacak. Halka açık ve ücretsiz düzenlenecek bu etkinlik, 14.00’te başlayacak.

Hüseyin Goncagül kimdir?

Hüseyin Goncagül, 1955 yılında Üsküdar’da doğdu. Lise yıllarında Devlet Tiyatroları İstanbul Sahnesi’ne girerek 3 yıl çeşitli oyunlarda sahne aldı. 1980 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi ve akabindeki on üç yıl İstanbul’da özel okullarda öğretmenlik yaptı. 1992’de Türkiye’de özel radyo ve televizyonların açılmasıyla medya dünyasında çalışmaya başladı. İlk televizyon programı, İstanbul il ve ilçe belediyelerini tanıtan “Halk Meclisi” oldu. Daha sonra İstanbul semtlerinin tarih, coğrafya, insan ve kültürel yapısını anlatan “İstanbul Kazan Ben Kepçe” adlı yarı belgesel magazin programını yaptı. Yurt çapında 33 vilayeti ekranlara taşıyan program, Ankara’da başarı ödülü aldı. TRT, Kanal7, İstanbul Televizyonu ve TV5 televizyonlarında çeşitli programlar hazırlayıp sunan Hüseyin Goncagül “Bil Bul Bilgi Yarışması”, “Aileler Yarışıyor”, “Sahur Özel”, “Teneffüs Çocuk Programı” ,”Goncagülname” gibi çeşitli renkte programlara imza attı.

Hüseyin Goncagül’ün 1999’da Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıl dönümü anısına bir müzik albümü, 2003’de çocuklar için hazırladığı “Goncagül Çocuk Şarkıları”,  2010’da çıkardığı “Goncagül Çocuk İlahileri” ve 2011 yılında yayınladığı “Kutlu Çocuk İlahileri” adlı çalışmaları mevcuttur.

12 Ocak 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR