Bem Bir-Sen’den gazetemize ödül

İbrahim Keresteci basın ödülleri sahiplerini buldu. Milli Gazete ödüle layık görülürken, ödülü gazetemizin Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz aldı.

Bem Bir-Sen Genel Merkezi tarafından düzenlenen geleneksel İbrahim Keresteci Basın Ödüllerinin 7’incisi düzenlenirken, Bem-Bir-Sen’in 23. Kuruluş yıldönümü de kutlandı.

10 Şubat 2010’da vefat eden Bem-Bir-Sen’in merhum Genel Sekreteri İbrahim Keresteci adına verilen basın ödülleri törenini ana temasını 15 Temmuz hain darbe girişimi oluşturdu.

Ankara’da düzenlenen geceye Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcıları Levent Uslu, Medeni Sevinç, Gürkan Alper ve Recayi Karslı ev sahipliği yaparken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy başta olmak üzere siyasi partileri temsilen birçok milletvekili, STK Temsilcileri, Televizyon, gazete, haber ajansı, radyo ve internet portallarının Ankara Temsilcileri, Haber Müdürleri, Muhabir ve Kameramanlar iştirak etti.

CANLARINI ORTAYA KOYDULAR

Bem-Bir-Sen özel ödüllerinin dağıtımıyla başlayan gecede, 15 Temmuz gecesi canlarını ortaya koyarak bacaklarını kaybederek gazi olan Kahramankazanlı Kahraman Mustafa Zorova, Kahramankazanlı Kahraman Derya Ovacıklı verilirken, Kaharmankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ise Kazan’da şehid ve gazi tüm vatandaşlar adına ödülünü aldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 15 Temmuz gecesi yapmış olduğu çağrılardan dolayı,  TÜRK-SAT Genel Müdürü Cenk Şen ise kurumunu savunarak hayatını şehid olarak ödeyen memurlar adına aldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bem-Bir-Sen Genel Başkan Mürsel Turbay, “Çoğulcu ve katılımcı demokrasinin temel unsurlarından olan basınımızın yeri, demokrasinin gelişmesi, yerleşmesi ve devamında çok önemlidir ve o derecede büyüktür. Gücünü halktan alan objektif bir anlayışla haber yapmak, toplumu doğru bilgilendirme, ede ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna tarafsız anlatma adına bireylerin bilgi sahibi olmaları noktasında önemli bir misyonu üstlenen basın mensuplarımız, gece gündüz, yaz kış demeden çok zor şartla altında çalışmaktadır” diye konuştu.

12 Ocak 2017 -


.
.

Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR