Kuyu emin ellerde

İstanbul-Beykozda düştüğü 61 metrelik kuyudan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve birçok kurum ile kuruluşun destek verdiği 11 günlük çalışmayla kurtarılan “Kuyu” adlı köpek, Beykoz İtfaiyesine teslim edildi.

Kuyu için bahçeye bir yuva konuldu. Ancak havanın soğuk olması nedeniyle yavru köpek, itfaiye erlerinin bulunduğu alandaki kalorifer peteğin yanına getirildi. Kurtarma çalışmalarına katılan Beykoz İtfaiyesi personeli Ümit Ahmetoğlu, “Mücadelemiz sonuç verdi. Çok memnunuz. Bizim olduğu için de çok sevinçliyiz.

Tedavisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Fatih'teki Hayvan Hastanesi'nde yapıldı. Kan tetkiklerine kadar her şeyi yapıldı. Bir sorun olmadığı belirlendi. Bundan sonra bizim misafirimiz. Bizimle yaşayacak. Bizim ekip arkadaşımız olacak” diye konuştu. Kurtarma çalışmalarında görevli diğer itfaiye eri Veysel Sivri de “Kuyu'yu kurtarma köpeği olarak yetiştirmeyi planlıyoruz. İnşallah bundan sonra itfaiye eri olarak devam edecek” dedi.

17 Şubat 2017 - Gündem


Anket Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?

YÜKLENİYOR