Çanakkale Zaferi’nin 102. yılına özel oratoryo

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, 20. yüzyılın en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü özel bir etkinlikle kutlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, Çanakkale Zaferi’nin 102. yılını kutlamak ve bu uğurda hayatını kaybeden binlerce şehidimizin aziz hatırasını yâd etmek için önemli bir organizasyona imza atıyor. İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bu büyük zaferi, ülkemizin müzik tarihine anlamlı eserler kazandıran Çetin Işıközlü’nün Çanakkale kahramanlarına ithâfen bestelediği “Çanakkale Kahramanları: Destansı Oratoryo”su ile kutlayacak.  Millî şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’un şiirleri üzerinden Çanakkale kahramanları için bestelenen ilk oratoryo olan “Çanakkale Kahramanları: Destansı Oratoryo”su zaferin gününde 18 Mart Cumartesi İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda (CRR) seslendirilecek. CRR Senfoni Orkestrası ve Korosu’nun vereceği bu konser, 20.00’de başlayacak. Konserin şefliğini Çetin Işıközlü üstlenirken koro şefliğini ise Gökçen Koray ve Seval Irmak yapacak. Tarihe altın harflerle yazılmış, eşi benzeri görülmemiş bu kurtuluş mücadelesini kutlamak ve şehitlerimizin aziz anısını yâd etmek için hazırlanan programın proje direktörlüğünü İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü sanatçısı Sedat Öztoprak üstlenecek.

14 Mart 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR