Meclis’e referandum arası!

Aktif referandum kampanya dönemi için, yasama pasif ara döneme girdi!

TBMM BÜROSU

Türkiye, tarihinin en heyecanlı ve gerilim dozu giderek yükselen referandumunu yaşıyor. 16 Nisan’a sayılı günler kala, yasama organı TBMM Genel Kurulu da, 18 Nisan 2017 Salı günü saat 15.00’te toplanmak üzere çalışmalarına ara verdi. TBMM Başkan Vekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplanan Genel Kurul’da, ara kararı çıktı. Son iki haftadır AKP Meclis Grubu’nun toplanmadığı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın gelmediği TBMM’de MHP de son hafta grup toplantısını yapmadı. Sadece CHP Grubu’nun toplandığı TBMM’de Genel Kurul çalışmalarına da milletvekilleri ilgi göstermedi. Çoğunlukla toplantı yeter sayısının bulunamadığı bu haftanın son çalışma günü olan Perşembe akşamında ise TBMM Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, Genel Kurul’u bir aylık ara için kapatmış oldu.

VEKİLLER SAHADA

İktidar vekillerinin bir kısmı illerinde çalışmaya aktif katılırken, bir kısmının ise aktif katılmayacağı, referandum kampanyasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın toplu açılış, temel atma ve meydan mitingleri üzerinden götüreceği belirtiliyor.  Anamuhalefet CHP ise halef selef genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Deniz Baykal, genel başkan adayları Muharrem İnce başta olmak üzere bütün ağır isimler ve milletvekilleri ile birlikte hayır oyları için illere ve meydanlara inmiş bulunuyor.

18 Mart 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR