“Tapu harcındaki indirim inşaatı canlandıracak”

Maliye Bakanlığınca tapu harçlarında indirime gidilmesiyle inşaat sektöründe hareketlenme bekleniyor.

Maliye Bakanlığınca tapu harçlarında indirime gidilmesiyle inşaat sektöründe hareketlenme bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, inşaat sektörünün son dönemlerde çok büyük beklentileri olduğunu söyledi. Bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunu anlatan Özhaseki, son olarak Maliye Bakanlığı’nın getirdiği düzenlemeyle söz konusu harçların daha da aşağı çekildiğini söyledi. İnşaat sektörünün önemine işaret eden Özhaseki, “İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu var. İnşaat sektöründe hareketlenme olsun, beraberindeki diğer sektörler de canlansın istiyoruz” diye konuştu.

SEKTÖR DE UMUTLU

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu da inşaat sektörünün ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunu dile getirdi.

Sektörün gelişimi için atılacak her adımın Türkiye ekonomisine doğrudan etki yapacağına işaret eden Tellioğlu, “Tapu harçlarında yapılan indirim, sektöre illaki katkı sağlayacak. Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik bekliyoruz. Tabi ki bu konuda tapu harçları da elimizi güçlendiren, tüketicinin menfaatine olacak bir çalışma olacak” ifadelerini kullandı.

19 Mart 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR