TMSF, Adabank’ı yine satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), daha önce de ihalesi ilan edilen ancak satışı gerçekleşmeyen Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün yüzde 94.44’lük hissesini yeniden satışa çıkardı.

TMSF, Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün satışına ilişkin ilanı, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. İlanda, Fon tarafından amme borçlularından haczedilen Adabank AŞ’nin yüzde 94.44’lük hisselerinden oluşturulan Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak satışa çıkarıldığı bildirildi.

Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün muhammen bedeli 186 milyon 222 bin lira olarak belirlenirken, ön yeterlilik incelemesi için gerekli belgelerin en geç 19 Nisan 2017 tarihi saat 17.00’ye kadar Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satış Komisyonuna elden teslim edilmesi gerektiği kaydedildi.

İhale 25 Nisan 2017 tarihinde, saat 11.00’de TMSF’nin Esentepe’deki binasında düzenlenecek. Adabank, Uzan Grubu’ndan devralınmıştı.

19 Mart 2017 -


Anket Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?

YÜKLENİYOR