İlim Yayma Vakfı’ndan Ülker’e plaket

İlim Yayma Vakfı, 46. Genel Kurulu’nda, cemiyete emeği geçen eski başkanları unutmadı. 66 yılllık eğitim kurumuna büyük hizmetkeri dokunan Sabri Ülker’inde anısına verilen plaketi, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker aldı.

Türkiye'de ilim ve irfan sahibi aydınlık nesiller yetiştirmeye destek olmak amacıyla 1951 yılında kurulan İlim Yayma Cemiyeti’nin kurucuları ödüllendirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul’da Ülker’in kurucusu merhum Sabri Ülker’in plaketi Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’e verildi. Cemiyetin kurucuları arasında yer alan Ülker’in kurucusu merhum Sabri Ülker’in ödülünü almanın ayrı bir onur olduğunu belirten Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, şunları söyledi: “Gençlerimizin geleceğe dürüst, ahlaklı ve manevi bir donanımla hazırlanması konusunda cemiyete güven duyuyordu. Biz de babamızın nasihati ile İlim Yayma Cemiyeti’nin gayretlerine daima destek olmaya çalıştık ve hala da bunu sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz. Özellikle müspet sonuçlarını da bizzat görmekten dolayı Cenabı Hakka şükrediyoruz” dedi.

“Çok şükür ilim yuvaları arttı”

İlim müesseselerinin arttığını ifade eden Murat Ülker, “Çok şükür şimdi benzeri faaliyetleri sürdüren daha çok sayıda kuruluşumuz var, bunlara ciddi katkı sağlayan ve arkasında duran devletimiz var. Babamı hatırladıkları ve böyle bir vefa gösterdikleri için, İlim Yayma Cemiyeti’ne ve Vakfına ve ödülü takdim eden ve bu hizmetlerin en önemli destekçisi olan Sayın Numan Kurtulmuş’a teşekkür ederim” diye konuştu.

19 Mart 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR