ÖNDER referandumda 'evet' diyecekmiş!

Dernekten yapılan açıklamada, Türkiye'de çift başlı yönetim şekli  ve  vatandaşa güvenmeme üzerine kurulu sis...

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden yapılan açıklamada, Türkiye'de çift başlı yönetim şekli  ve  vatandaşa güvenmeme üzerine kurulu sistemler nedeniyle halkın sesi ve milletin  iradesinin devlet yönetimine tam yansıyamadığı, devlet ile millet arasındaki  kopukluğun zaman zaman ciddi boyutlara ulaştığı ve halka düşmanca davranılan  dönemlerin yaşanmasına sebep olduğu kaydedildi.

Açıklamada, 16 Nisan'ın yeni bir dönemin başlangıcı olması gerektiği  ifade edilerek, şöyle denildi:

"15 Temmuz'da 'İşgalci ve terörist darbe girişimine hayır' diyerek  dünyanın mazlum, mağdur, sömürülen ve geri bırakılmış halklarına nasıl örnek  olduysak, 16 Nisan referandumunda da 'Sistemimizi bir başka güç veya darbeciler  değil, millet olarak ancak biz değiştiririz' diyerek özgürlüğümüzü ve  bağımsızlığımızı pekiştirerek insanlık krizi yaşayan dünyaya umut olmalıyız.  Çözümü Batı'da, taklitçi anlayışlarda, küresel emperyalist güç odaklarında ve  taşeronlarında değil, kendimizde aramalıyız. Bu vatan bizimdir, karar da bizim  olmalıdır. 16 Nisan 'millet olarak varız' deme günüdür.

Millete tepeden bakanlar, darbeciler, halk egemenliğine karşı vesayet  oluşturanlar ne zaman yönetime el koymuşlarsa ilk işlerinden biri olarak eğitime,  okullara, öğrencilere, müfredata müdahale etmek olmuş ve eğitim sistemimiz hem  biçimsel hem de içerik olarak ruhundan uzaklaştırılmıştır. İşte bundan dolayı  eğitim camiası ve 500'ü aşkın imam hatip mezun derneği olarak yönetim kaoslarına,  darbelere, olağanüstülüklere, vesayetlere hayır; milli iradeye, özgürlüklere,  halk egemenliğine, siyasi istikrara evet diyoruz. 16 Nisan'da gerçekleştirilecek  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunun, güçlü, özgür, gelişmiş, tam  bağımsız Türkiye için ve emperyalistlerin sömürüsünden kurtulmuş bir dünya için  yeni bir sisteme ve anlayışa vesile olmasını diliyoruz."

20 Mart 2017 - Gündem


.
.

Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR