Orly saldırganının kanında uyuşturucu bulundu

Geçtiğimiz günlerde Pariste havalimanında bir askeri rehin almaya çalışırken öldürülen Ziyed Ben Belgacemin kan testinde uyuşturucuya rastlandı.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Orly Havalimanı’nda bir askeri rehin almaya çalışırken öldürülen Ziyed Ben Belgacem hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Eski tutuklu Ziyed Ben Belgacem’e yapılan toksikolojik testler sonucunda kanında Fransa’da yasal araç kullanma sınırından yaklaşık iki kat daha fazla alkol bulunduğu aktarıldı. Testlerde, Belgacem’in kanında kokain ve esrar emarelerine de rastlandı. Hırsızlık ve uyuşturucu nedeniyle 15 yıl hapis yatmış olan Fransız’ın hapishanede beyninin yıkandığı düşünülüyor. Fransız savcı Francois Molins, 39 yaşındaki Belgacem'in cezaevindeyken radikalleştiğini ifade etmişti.

Başkent Paris’te Cumartesi sabahı bir kontrol noktasında durdurulan Belgacem, çevreye ateş açarak bir polis memurunu yaralamıştı. Olay yerinden kaçtıktan sonra Orly Havalimanı'na giden saldırgan, havalimanında bir askere saldırmış ve silahını almıştı. Belgacem, daha sonra askerler tarafından vurularak etkisiz hale getirilmişti.

20 Mart 2017 - Dünya


Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR