“Oy için ayrımcılığa başvurmak tehlikeli”

Bulgaristan’ın eski Başbakanı Boyko Borisov, ülkede 26 Mart’ta gerçekleştirilecek erken genel seçimler öncesinde siyasi oluşumların ırkçılığa varan söylemlerine dikkat çekti.

Aynı zamanda Bulgaristan’ın Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar Partisinin (GERB) lideri olan Borisov, bu konudaki endişelerini dile getirdi. Bulgaristan vatandaşları arasında Hristiyan ve Müslüman ayrımı yapılmasının son derece tehlikeli olduğunu belirten Borsiov, ulusun birlik olması gerektiğini ve siyasetçilerin bu konuda halka borçlu oluklarını vurguladı. Borisov, “Zor unutulacak sözler söyleniyor. 26 Mart gelecek ve gidecek. Yarın aynı masaya oturup nasıl konuşacağımızı bilmiyorum” dedi. Borisov, önümüzdeki seçimlerde partisine oy verecek Müslümanların sayısında artış yaşanacağını savundu.

SINIRIMIZA TEL ÖRGÜ ÇEKİYORLAR

Öte yandan Bulgaristan, Türkiye sınırına 270 kilometre tel örgü çekiyor. Çalışmanın Mayıs ayında tamamlanacağı bildirildi. Bulgaristan İçişleri Bakanı PlamenUzunov 270 kilometre uzunluğun ve 3 metre yüksekliğindeki hattın inşasının Mayıs ayında biteceğini belirtti. Bulgaristan Savunma Bakanı ve Başbakan Vekili Stefan Yanev, İçişleri Bakanı PlamenUzunov ile sınırında denetimde bulundu. Stefan Yanev ve PlamenUzunov, sınırda olağanüstü bir durumun bulunmadığını söyledi.

20 Mart 2017 -


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR