WhatsApp kullanıcılarını yine kızdıracak

WhatsApp çok tepki çekecek yeni bir özelliği devreye sokuyor. Henüz beta aşamasında olan bu yenilik kullanılırsa geçerse hayat...

WhatsApp çok tepki çekecek yeni bir özelliği devreye sokuyor. Henüz beta aşamasında olan bu yenilik kullanılırsa geçerse hayat çekilmez bir hal alabilir.

Yeni özellikle WhatsApp'a kimi davet ettiğinizi iki kere düşünmeniz gerekecek.

Sinirler bozulabilir

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması 2 milyarın üzerinde kullanıcısıyla bir dünya devi.

Bu nedenle sürekli yeni özelliklerle ilgiyi sıcak tutmaya çalışan WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeni bir güncelleme sinirleri bozacak cinsten.

Hayat boyu

Express gazetesinde yer alan habere göre WhatsApp bir kere listenize eklediğiniz bir kullanıcıdan hayat boyu kurtulamamanızı sağlayacak bir işe imza atmak üzere.

Telefon numaranızın değiştiğini listenizdekilere bildirecek

Uygulamanın beta versiyonlarıyla ilgili bilgilerin yer aldığı WABetaINfo Twitter hesabında yer alan bilgiye göre eğer siz bir kişiyi listenize ekleyip daha sonra engellediyseniz bir süre rahat edebilirsiniz. Ancak telefon numaranızı değiştirdiğiniz zaman WhatsApp daha önce listenizde olan engellenmiş ya da engellenmemiş herkese bu durumu bildirecek.

Hemen telaşlanmayın

Hemen telaşlanmayın. WABetaInfo'ya göre WhatsApp o kadar da acımasız olmayacak. Listenizdeki kişilerden kimlerin telefon değişikliğinizden haberdar edilip edilmeyeceğini seçebileceksiniz.

iPhone sahiplerine müjde

Bu arada eski usül durum özelliğinin geri dönmesini bekleyen iOS kullanıcıları da muradına erdi.

iOS'a eski usül durum geldi

WhatsApp'ın iOS için yayınladığı 2.17.11'le iPhone ve iPad kullanıcıları da artık eskiden olduğu gibi yazılı ve emojili durum güncellemesi yapabilecek. Ancak bunu tıpkı Android'e gelen güncellemede olduğu gibi Hakkında bölümünden düzenleyecek. Bu güncellemeyle ayrıca Kamera özelliklerinde de ufak bir iki geliştirme yapıldı.

Durum WhatsApp Web'e de geliyor

WhatsApp ayrıca Snapchat'ten esinlendiği durum özelliğini Masaüstü ve web versiyonlarında da kullanılmasını test etmeye başladı.

29 Mart 2017 - Teknoloji


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR