Huawei Y5 2017 tanıtıldı

Çinli üreticinin giriş segmentine hitap eden yeni modeli Huawei Y5 2017 geçtiğimiz gün su yüzüne çıktı.

Akıllı telefon pazarının son yıllardaki yükselen ismi Huawei, giriş segmentine hitap eden yeni bir model duyurdu. Genel itibariyle Samsung’un elinde bulunan giriş ve orta segment pazarına göz diken Çinli üretici, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada global pazarda zirveyi hedeflediğini belirtmişti. Bu yoldaki adımlardan biri olan Huawei Y5 2017 geçtiğimiz gün sessiz sedasız bir şekilde tanıtıldı.

Huawei, giriş segmentine hitap eden uygun fiyatlı, düşük performanslı yeni cihazını sitesi üzerinden listelemekle yetindi. Telefonun çıkış tarihi ve fiyatına ilişkin resmi bir bilgi ise henüz paylaşılmadı.

Huawei Y5 2017, gücünü MediaTek tarafından üretilen dört çekirdekli MT6737T işlemcisinden alıyor. Sistemini 2GB RAM ile destekleyen cihazın microSD destekli 16GB dahili depolama alanı bulunuyor. 720p çözünürlüğünde 5 inçlik bir ekranla gelecek olan cihazın kamerasına dair bir bilgi ise paylaşılmamış.

Huawe’nin giriş sekmentindeki yeni oyuncusuyla ilgili tek eksi nokta ise, cihazın EMUI destekli Android 6.0 Marhshallow ile gelmesi. Zira bu sınıfta bir cihazın sonradan Android 7 Nougat güncellemesi alacağı da kuşkulu.

Sonuç olarak Huawei’nin giriş segmentindeki pazara da önem veriyor olması güzel bir gelişme diyebiliriz. Bu segmentteki modeller arttıkça, fiyatlar da daha uygun seviyelere inecektir. Yine de bekleyip göreceğiz.

07 Nisan 2017 - Teknoloji


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR