Fetih nesli fetih bilincini şiirle anlatacak

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İstanbul’un Fethi’nin 564. yıldönümünde “Fetih Nesli Olmak ve Fatih” konulu ‘Liseler Arası Şiir Yarışması’ düzenliyor.

BÜYÜT

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin her yıl düzenlediği fetih etkinlikleri kapsamında bir gelenek haline gelen “Fetih Nesli Olmak ve Fatih” konulu şiir yarışmasına başvurular başladı. Türkiye’deki tüm liselerden öğrencilerin katılımına açık olan yarışma, gençlerin fethin manasını tam anlamıyla kavrama ve tarih bilincini diri tutma amaçlarının yanında fethin coşkusunu birlikte yaşamak amacıyla da yapılıyor. Jüride, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Andı ve öğretim üyeleri Prof. Dr. Hasan Akay, Doç. Dr. Dursun Ali Tökel, Yrd. Doç. Dr. Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış ve A. Ali Ural yer alıyor. Yarışmada dereceye girenler 29 Mayıs’ta düzenlenecek törende ödüllendirilecek. “Fetih Nesli Olmak ve Fatih” konulu şiir yarışmasına son başvurular 10 Mayıs.

10 Nisan 2017 - Kültür-SanatYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR