Elektronik Sigara Nedir?

Sigarayı yavaş yavaş bırakmak üzere icat edilen elektronik sigara pil ve likit kartuştan oluşmaktadır.

BÜYÜT

Günümüzde pek çok kişi sigara içmekte ve bu alışkanlığı terk etmek adına pek çok şekillerde mücadele vermektedirler. Sigar içindeki nikotin sebebiyle bağımlılık yapmakta ve bu bağımlılık çok zor bir şekilde bırakılmaktadır. Bununla birlikte içinde 4 bine yakın toksik madde ve zehirli unsurların bulunduğu sigara kanserden felce kadar uzanan geniş bir yelpazede çok büyük bir sıkıntı ortaya çıkartmaktadır. Bu sorunlar yumağı sigarayı içtikçe daha da çeşitlenmekte ve neticesinde içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu durumun önüne geçmek için icat edilen ve her geçen gün daha fazla kişiye hitap eden elektronik sigara çok tutarlı ve verimli bir sigara bırakma yöntemi olarak yaygınlaşmaktadır.

Elektronik Sigara Nelerden Oluşur?

Sigarayı yavaş yavaş bırakmak üzere icat edilen elektronik sigara pil ve likit kartuştan oluşmaktadır. Pil ile birlikte ısıtılan kartuş buhar çıkartmakta ve kişini normal sigaradan aldığı tat ve koku bu e sigara vasıtasıyla da elde edilmektedir. Bu yöntemin normal bir sigaraya nazaran daha sağlıklı olduğu ortadadır. Gerçek sigarada yakma yöntemi kullanılır ve bu zaman içinde ciğerlere zarar verir. Çünkü gerçek sigarada duman ortaya çıkar ancak e sigarada sadece buhar ortaya çıkar ki insan sağlığını korumak için en ideal ve kolay sigarayı bırakma yöntemidir. Bu yöntem ile birlikte yavaş yavaş sigara alışkanlığı terk edilmektedir ve çok fazla etkili bir yöntemdir.

Elektronik Sigara Etkili Bir Sigara Bırakma Yöntemidir

Yeni keşfedilen ve her geçen gün yayınlaşan e sigara ile birlikte sigara içinde bulunan çok fazla sayıdaki etkin maddeden kurtulmuş olmaktasınız. Sadece nikotin değil, zehirler, ağır metal atıkları, vücut için zararlı olan sıvı türlü maddeler dâhil pek çok madde elektronik sigara ile birlikte vücuda girmekten kurtulur. E sigara içinde bulunan etken madde o denli azdır ki normal bir hayatta gün içinde zaten doğal gıdalardan da o denli nikotin elde etmek mümkündür. Gün içinde bir bardak çay veya kahveden alınan nikotine eş değerde bir nikotin oranı bulunan elektronik sigarayı bu yönden değerlendirdiğimizde çok avantajlıdır.

13 Nisan 2017 - SağlıkYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR