'Boğazın altına 3 katlı tünel yapıyoruz'

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:   Türkiye'nin öncelikli ihtiyacı adalettir, ...

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye'nin öncelikli ihtiyacı adalettir, kalkınmadır dedik. Kalkın ve adalet için çok büyük işler yaptık. Ülkemizin dört bir yanını fabrikalarla, hizmet binalarıyla, okullarla, hastanelerle, havalimanlarıyla donattık, donatmaya devam ediyoruz.

İstanbul'un bir mega projesi daha var. Boğazın altına 3 katlı tünel yapıyoruz.

"Türkiye'nin güçlü yönetime ihtiyacı var"

Esenyurt'ta ulaşımı rahatlatmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü kaydeden Yıldırım, sadece yeni yollar yapmadıklarını, aynı zamanda raylı sistemi de genişlettiklerini vurgulayarak, "Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt hattı, Sefaköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Küçükçekmece hattı, Esenyurt-Beylikdüzü-Avcılar hattı hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Bütün bu işlerin çıkarılan engellere rağmen yapıldığını belirten Yıldırım, "Engelleri atlıyoruz, hem de iş yapıyoruz. İstanbul, Esenyurt, yarından itibaren bu engelleri ortadan kaldırmaya hazır mı?" diye sordu. Vatandaşlardan "Evet" yanıtı alan Yıldırım, "Esenyurt işi bitirmiş, bitirmiş." ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"15 yılda bir Türkiye'yi 3 Türkiye yaptık. Ama bu elektronik muhtıra, kapatma davası, 17-25 Aralık olmasaydı, 15 Temmuz alçak, hain FETÖ darbe girişimi olmasaydı o zaman bir Türkiye'yi 5 Türkiye yapacaktık. Bunun hesabını soracak mıyız? 15 Temmuz'un hesabını 16 Nisan'da soracak mıyız? Türkiye'nin tökezlemesini, istikrarını kaybetmesini isteyenleri görüyorsunuz, adeta kol kola girmişler. Terör örgütleri, bazı Avrupa ülkeleri kol kola girmişler 'hayır' çıksın diye ellerinden geleni yapıyorlar. Ne yaparsanız yapın, bu aziz millet, bu bayrağı indirmez, bu ezanları dindirmez."

7 Haziran'daki belirsizliğin Türkiye'ye nasıl bir bedel ödettiğinin görüldüğünü ifade eden Yıldırım, hükümet kurulamayınca siyasetin kilitlenmesinin terör örgütlerinin iştahını kabarttığını vurguladı.

Başbakan Avcılar'da konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, Esenyurt'tan sonra Avcılar'da da halka hitap etti.

Başbakan Yıldırım, "Beğenmediğiniz gençler tankın önüne yattılar, bayrağı indirtmediler, ezanları dindirtmediler" dedi.

15 Nisan 2017 - Siyaset


Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR