Bu günlere kolay gelmedik

Hizmet mücadelesine tam 22 yıl önce başlayan Büro Memur-Sen’in ülkenin dört bir yanında teşkilatlandığını söyleyen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, “Sendikacılığın köhnemiş zihniyetin sopası olarak yapıldığı günlerde Büro Memur-Sen, sendikacılığa yeni bir soluk getirmek için harekete geçti” dedi.

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda kamu görevlilerinin haklarını savunmak ve hak mücadelesi vermek için 19 Nisan 1995 yılında kurulan Büro Memur-Sen, 22’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Büro Memur-Sen’in kuruluş yıldönümü dolayısıyla Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, açıklamalarda bulundu.

HAKLININ VE MAZLUMUN YANINDAYIZ

Büro Memur-Sen’in genel yetkili olmasında, büyümesinde ve güçlenmesinde katkısı bulunan tüm teşkilat mensuplarına ve kamu görevlilerine teşekkür eden Yanbaz, “Kamu görevlilerinin yıllarca ötelenmiş, verilmemiş hakların alınması için hizmet mücadelesine tam 22 yıl önce başlayan sendikamız, günümüzde ülkenin dört bir yanında teşkilatlanmış, hatta yurtdışına açılmış durumda. Şüphesiz sendikamız bu günlere kolay gelmedi. Sendikacılığın köhnemiş zihniyetin sopası olarak yapıldığı günlerde Büro Memur-Sen, sendikacılığa yeni bir soluk getirmek için harekete geçti. Sendikacılığı kamu görevlilerinin üzerinden siyaset yapan, toplumu bölen, kamplaştıran bir anlayışa hiçbir zaman taşımadık” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİ İÇİN KAZANACAĞIZ

Türkiye’nin her demokratik kazanımında mutlaka Büro Memur-Sen’in teri, payı ve imzası olduğunu dile getiren Yanbaz, “İlkeli ve etkili sendikacılığımız, teşkilatımızın özverili çalışmaları, kamu görevlilerimizin haklı tercihi ile 2012 yılında genel yetkili olduk. Hizmet kolumuzda 5 yıldır zirvede dalgalanan bayrağımızı zirvede dalgalandırmaya, 100 bin üye hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Bu yıl yapılacak olan 4’üncü dönem toplu sözleşmede yeni kazanımlara imza atmak, ekmeğimizi büyütmek, kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarını daha iyi bir düzeye çıkarmak için mücadele edecek ve kazanacağız” diye konuştu.

19 Nisan 2017 - Gündem


Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR