Mescid-i Aksa’nın bekçileri kadınlar

Aksa Kadınları Derneği (Nisa-ül Aksa), geçtiğimiz gün Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde “Miraç Yolunda Bir Gece Yürüyüşü” adlı seminer verdi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, kısa sinevizyon gösterimiyle devam etti. Seminere ilahiyatçı Prof. Dr. Ömer Faruk Harman ve ezgi sanatçısı AmmarAcarlıoğlu da katıldı.

Ali Çağlar TINBEK

Aksa Kadınları Derneği adına konuşan Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeliha Dursun, “Uluslararası Kudüs sevdalıları hanımlarla bir araya gelerek bu kutlu yürüyüşü devam ettiriyoruz. Mescid-i Aksa’da çocukların seslerinin kesilmemesi ve gençlerin izdivacına sizlerin de yardımı ile onlara koşuyoruz. Biz Türkiye’nin 81 ilin de Mescid-i Aksa’yı anlatacağız. Ömrümüzün sonuna kadar bu kutlu davayı her nefesimizde anlatmaya devam edeceğiz, Rabbimin izniyle” dedi.

“FİLİSTİNLİLER MAĞDUR VE MAZLUMDUR”

Seminerde konuşan ilahiyatçı Prof. Dr. Ömer Faruk Harman, “Bugün Yahudilerin, Siyonizm’in amacı, Süleyman Mabedi’ni yeniden kurmak ve vaat edilmiş topraklara yeniden hâkim olmaktır. 1815 yılında Theodore Hertz’le, İsrail Devleti kurulmasının ilk resmi adımlarını atmış ve Abdülhamid Han’a gelerek Filistin’den toprak talep etmiştir. Bu istek karşılığında Abdülhamid Han ise ‘kanla alınan topraklar ancak kanla verilir’ diyerek karşılık vermiştir. Sonrasında Filistin’i işgal etme planlarına geçerek şimdiki günümüze kadar geldiler” dedi. Harman, konuşmasının devamında, “Kudüs peygamberler şehridir. Peygamberler tarihi içerisinde ilk Kudüs’e giden peygamber Hz. İbrahim’dir (a.s.). Kudüs’e gidemeyen tek peygamber ise Hz. Musa’dır (a.s.). Yahudilerin şimdiki okudukları Tevrat’ta yazan birçok hadise ve olaylar çok abartılı ve uydurmadır. Yahudilerin nüfusu 15 milyon kadar yani İstanbul’un nüfusu kadar. Müslüman nüfusunun bu kadar fazla olmasına rağmen bugün Filistinliler mağdur ve mazlumdur. Mescid-i Aksa’nın her kapısını İsrailli askerler zapt etmiş durumda, 1,5 milyar Müslüman neden 15 milyon Yahudi’ye karşı duramıyor? Filistinli Müslümanların elinden tutmalıyız” şeklinde konuştu. Seminerin ardından, ezgi sanatçısı Ammar Acaroğlu’nun konseri ve katılan bayanlar arasında Kudüs’e ücretsiz tur için çekiliş yapılarak program sona erdi.

20 Nisan 2017 -


Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR