Küçük Çaplı Saldırı

Mavi Marmara’ya saldırılar aralıksız sürüyor. 2010 yılında siyonistler 10 kardeşimizi şehit etti. Dün de bir tetikçi iftira ve hakaretler savurdu.

TOLGA SAÇIKARALI / İSTANBUL

Siyasal iktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük’ün “Artık AK Parti’nin radikal İslamcılarla da Mavi Marmara’daki manyak tiplerle yollarını ayırması gerek…” şeklindeki sözleri büyük tepki çekti.

“İNSANLARIN ŞAHSINA HAKARET ETMİŞTİR”

Mavi Marmara davası avukatlarından Cüneyt Toraman, “Söz konusu şahıs, Mavi Marmara’daki insanların şahsına hakaret etmiştir. Mavi Marmara’dakiler isterlerse tazminat davası açabilir ya da hakaret edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunabilir” dedi.

CANLI YAYINDA HAKARETLER SAVURDU

Küçük’ün Mavi Marmara şehit yakınları ve yolcuları başta olmak üzere Türkiye’de tüm kesimin tepkisini çeken konuşması şöyle:

“Bu ilişki bitti, bu dikiş tutmaz. Artık AK Parti’nin radikal İslamcılarla da, Mavi Marmara’daki manyak tipler de… Kafadan İsrail düşmanı, kafadan Batı düşmanı, kafadan her şeye düşman tip var… Garip garip tipler var. Bunlarla da yolun ayrılması lazım. Tayyip Bey de bunları yapacaktır diye tahmin ediyorum. Amerika’yla, İngiltere ile ilişkileri yoluna sokup bunları halletmemiz lazım. İngiltere ile iyi de Amerika ile de yoluna sokup bu işlere bakmamız gerekir diye düşünüyorum.”

YILMAZ: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, “Sadece Mavi Marmara şehitlerini değil, tüm Müslümanları hedef alıyor. Bu cesareti nereden alıyor? Mavi Marmara yolcuları ve şehit yakınları olarak herkes bulundukları şehirdeki mahkemelere giderek hakkında suç duyurusunda bulunacaklar” dedi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük’ün, “Artık AK Parti’nin radikal İslamcılarla da Mavi Marmara’daki manyak tiplerle yollarını ayırması gerek…” şeklinde sözleri büyük tepki çekti. Mavi Marmara şehidi eşi Çiğdem Topçuoğlu, “Bugün Mavi Marmara manyakları ifadesini kullanan o pervazsıza gerekli tepkiyi koymazsak o kişiler gelecekte 15 Temmuz şehitleri için de manyak diyecektir. Biz o kadar ağır bedeller ödedik, Cem Küçük denilen kişi ne bedeli ödemiş ki bedel ödeyen bizler karşısında pervasızca konuşabiliyor? Bu bir maşa, onu kim kullanıyor, yönlendiriyor bakmak lazım” dedi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük’ün “Artık AK Parti’nin radikal İslamcılarla da, Mavi Marmara’daki manyak tiplerle de yollarını ayırması gerek…” şeklinde hakaretlerine tepki gösteren Mavi Marmara şehidi eşi Çiğdem Topçuoğlu, “Bugün Mavi Marmara manyakları ifadesini kullanan o pervazsıza gerekli tepkiyi koymazsak o kişiler gelecekte 15 Temmuz şehitleri için de manyak diyecektir” dedi. Hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük’ün katıldığı bir televizyon programında Mavi Marmara şehitlerine ve Müslümanları hedef alarak hakaret etti.  Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Mavi Marmara davası avukatlarından Cüneyt Toraman da, Mavi Marmara filosundaki herkesin tazminat davası açma hakkının olduğunu söyledi. Mavi Marmara şehidi Çetin Topçuoğlu’nun eşi Çiğdem Topçuoğlu da, yapılan hakaretin kendilerini çok üzdüğünü ifade ederek, “Biz o kadar ağır bedeller ödedik, Cem Küçük denilen kişi ne bedeli ödemiş ki bedel ödeyen bizler karşısında pervasızca konuşabiliyor? Bu bir maşa, onu kim kullanıyor, yönlendiriyor bakmak lazım” diye konuştu.

“MAVİ MARMARA’DAKİ MANYAK TİPLER…” DİYEREK HAKARET ETTİ

Küçük’ün Mavi Marmara şehit yakınları ve yolcuları başta olmak üzere Türkiye’de tüm kesimin tepkisini çeken konuşması şöyle: “Bu ilişki bitti, bu dikiş tutmaz. Artık AK Parti’nin radikal İslamcılarla da, Mavi Marmara’daki manyak tipler de… Kafadan İsrail düşmanı, kafadan Batı düşmanı, kafadan her şeye düşman tip var… Garip garip tipler var. Bunlarla da yolun ayrılması lazım. Tayyip Bey de bunları yapacaktır diye tahmin ediyorum. Amerika’yla ilişkileri yoluna sokup bunları halletmemiz lazım.”

TOPÇUOĞLU: O BİR MAŞA, KİM KULLANIYOR BAKMAK LAZIM

Mavi Marmara şehidi Çetin Topçuoğlu’nun eşi Çiğdem Topçuoğlu, “Mavi Marmara manyakları diyecekseniz, bizlere hakaret edeceksiniz, bizler de susacak mıyız? Hayır susmayacağız. Yarın Adana savcılığında giderek Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Biz o kadar ağır bedeller ödedik, Cem Küçük denilen kişi ne bedeli ödemiş ki bedel ödeyen bizler karşısında pervasızca konuşabiliyor. Bu bir maşa, onu kim kullanıyor, yönlendiriyor bakmak lazım. Bu, planlı ve programlı bir şey. Mavi Marmara yola çıkarken ‘otoriteden izin alın’ denilmişti. Ama biz yolumuza devam ettik. Dava açarken de ‘dava açmayın’ dediler ama biz davamızı açtık. Sonra davayı düşürdüler. Vicdana göre hüküm verilmiyor, talimatlara göre hüküm verdiler. Bugün Mavi Marmara manyakları ifadesini kullanan o pervazsıza gerekli tepkiyi koymazsak o kişiler gelecekte 15 Temmuz şehitleri için de manyak diyecektir.”

YILMAZ: SUÇ DUYUSUNDA BULUNACAĞIZ

Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, “Sadece Mavi Marmara şehitlerini değil, tüm Müslümanları hedef alıyor. Bu cesareti nereden alıyor. Attığı tweet’lerde ve çıktığı televizyonlarda kendisini o sözünden dolayı eleştirenleri de FETÖ’cüymüş gibi ima etme ahlaksızlığında bulunuyor. Biz yarın (21 Nisan) Çağlayan Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulunacağız. Mavi Marmara yolcuları ve şehit yakınları olarak herkes bulundukları şehirdeki mahkemelere giderek Cem Küçük hakkında suç duyurunda bulunacaklar. Bütün İslami camia ülkenin dönüm noktalarında devletinin yanında olmuştur. 15 Temmuz’da da meydanlardaydık.”

AV. TORAMAN: TAZMİNAT DAVASI AÇILABİLİR

Mavi Marmara davası avukatlarından Cüneyt Toraman, “Mavi Marmara filosuyla Gazze’ye giden insanlara dikkat çekmek istiyorum. Müslümanların yanı sıra Yahudi ve Hristiyanlar da vardı gemide. Davayı savunan avukatlar da ne militan ne de bir kesimin sözcüsüydü. Dolayısıyla kötü söz sahibine aittir. Mavi Marmara’ya Cumhurbaşkanı destek vermiştir. Tüm Türkiye destek vermiştir. Gazze’de Müslümanlar yoğun ambargo altındaydı ve haklı gerekçelerle yardım filosu yola çıkmıştı. Bugün yeniden gitse o filo muhakkak içinde ben de olmak isterim. Söz konusu şahıs, Mavi Marmara’daki insanların şahsına hakaret etmiştir. Mavi Marmara’dakiler isterlerse tazminat davası açabilir ya da hakaret edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunabilir.”

İSLAM DÜNYASI HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2007’deki “oneminute” çıkışı ile ümitlenen İslam dünyası, 10 senedir hayal kırıklığı yaşıyor. Önce Mavi Marmara düşürüldü, sonra İsrail müttefik ilan edildi. Şimdi de TRT’de Kudüs, İsrail’in başkenti olarak zikrediliyor. Cem Küçük gibi şovmenler Mavi Marmara şehitlerine hakaret ediyor. Bir dönem Filistin meselesini iç politika olarak deklare eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail tutumu ise Müslümanları artık tedirgin ediyor.

21 Nisan 2017 - Gündem


Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR