FETÖ Washington’da lobi şirketi kurdu

ABD Kongresindeki ilişkilerini sürdürmek isteyen Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), geçen Eylül ayında başkent Washington’da “Washington Strategy GroupInc.” adıyla yeni bir lobi şirketi kurduğu ortaya çıktı.

FETÖ’nün ABD yapılanmasında önemli bir yer tutan lobicilik faaliyetleri kapsamında geçen yıl eylül ayında örgütün kendi lobicilik şirketini kurduğu belirlendi. ABD Kongresinin resmi kayıtlarında, adresi Washington’da gözüken “Washington StrategyGroupInc.” adlı lobi şirketinin 1 Eylül 2016’da faaliyetlerine başladığı ve yetkilisinin de FETÖ’nün ABD’deki önemli isimlerinden Türk-Amerikan Ortabatı Federasyonu (TAFM) Başkanı Süleyman Turhanoğulları olduğu bilgisi yer aldı.

Kayıtlarda, Turhanoğulları’nın yanı sıra Batı Amerikan-Türk Konseyi (WATC) Başkanı Özkur Yıldız, Amerikalılar ve Avrasyalılar Turkuaz Konseyi (TCAE) Başkanı Bilal Ekşili ve Güneydoğu Türk-Amerikan Federasyonu (TAFS) Başkanı Cemil Teber’in de ismi şirketin “lobicileri” olarak sıralandı.

Belgede adı geçen isimlerin yönettiği kurumların hepsinin, örgütün ülkedeki vakıf ve derneklerini aynı çatı altında toplayan Türk Amerikan Birliği (TAA) üyesi olması dikkati çekti.

21 Nisan 2017 -


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR