ABD savaş uçağı düştü

ABDye ait bir F/A-18E Super Hornet tipi savaş uçağının, Filipinler açıklarında görev yapan ABD uçak gemisi USS Carl Vinsona inişe geçtiği esnada düştüğü bildirildi. ABD Donanmasından yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde meydana gelen kazada uçağın pilotunun koltuk fırlatma yöntemi ile atladığı ve sağ kurtulduğu kaydedildi. Donanmanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Kaza, uçak gemisinin 2nci Hava Kanadına bağlı F/A-18E uçağının USS Carl Vinsona son yaklaşmasını gerçekleştirirken meydana geldi. Olay şu anda soruşturuluyor. Pilot USS Carl Vinsondaki tıbbi ekip tarafından muayene ediliyor ve şimdilik görünür bir yaralanma söz konusu değil." Açıklamada, pilotun Celebes Denizini geçiş sırasında rutin devriye görevi yapan HSC-4 tipi kurtarma helikopteri tarafından kurtarıldığı da ifade edildi.

ABD'ye ait bir F/A-18E Super Hornet tipi savaş uçağının, Filipinler açıklarında görev yapan ABD uçak gemisi USS Carl Vinson'a inişe geçtiği esnada düştüğü bildirildi.

ABD Donanması'ndan yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde meydana gelen kazada uçağın pilotunun koltuk fırlatma yöntemi ile atladığı ve sağ kurtulduğu kaydedildi.

Donanmanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Kaza, uçak gemisinin 2'nci Hava Kanadına bağlı F/A-18E uçağının USS Carl Vinson'a son yaklaşmasını gerçekleştirirken meydana geldi. Olay şu anda soruşturuluyor. Pilot USS Carl Vinson'daki tıbbi ekip tarafından muayene ediliyor ve şimdilik görünür bir yaralanma söz konusu değil."

Açıklamada, pilotun Celebes Denizi'ni geçiş sırasında rutin devriye görevi yapan HSC-4 tipi kurtarma helikopteri tarafından kurtarıldığı da ifade edildi.

21 Nisan 2017 - DünyaYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR