İsrail’in trolü hesap verecek!

Mavi Marmara katılımcılarına ve İHH İnsani Yardım Vakfı’na hakaret eden gazeteci Cem Küçük hakkında İstanbul başta olmak üzere 50’den fazla ilde suç duyurusunda bulunuldu.

İstanbul’daki suç duyurusu sırasında Çağlayan Adliyesi önünde toplanan kalabalık “Mavi Marmara onurumuzdur! Fitne yuvası söndürülsün!” sloganları attı. İsrail’in trolü gibi hareket eden Cem Küçük hakkında suç duyurularının devam edeceğini ifade eden avukat Gülden Sönmez, Mavi Marmara mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Mavi Marmara katılımcılarına ve İHH İnsani Yardım Vakfı’na hakaret eden gazeteci Cem Küçük hakkında İstanbul başta olmak üzere 50’den fazla ilde suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul’daki suç duyurusu sırasında Çağlayan Adliyesi önünde toplanan kalabalık “Mavi Marmara onurumuzdur! Fitne yuvası söndürülsün!” sloganları attı.

Gazeteci-yazar Cem Küçük’ün seviyesiz sözlerine tepkiler çığ gibi büyüyor. İHH ve Mavi Marmara şehitlerine hakaret eden Küçük’e 50’den fazla ilde suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul’daki suç duyurusu öncesinde Mavi Marmara Şehit Aileleri, Mavi Marmara yolcuları ve İHH İnsani Yardım Vakfı Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı önünde ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 17 Nisan 2017 tarihinde katıldığı bir televizyon programında “…AK Parti’nin de radikal İslamcılarla, Mavi Marmara’daki manyak tiplerle de… bunlarla da yolların ayrılması lazım. Bu saatten sonra Tayyip Bey bunları yapacaktır diye tahmin ediyorum …” diyerek hakaret eden ve ardından TGRT ekranlarında hakaret ve iftiralarına devam eden Cem Küçük hakkında suç duyurularının devam edeceği belirtiliyor.

“Eğer manyaklık buysa biz bu dünyanın en manyak insanlarıyız”

Sönmez’den sonra söz alan Mavi Marmara katılımcılarından AdemÖzköse ise “İskilipli Atıf’ı, Necip Fazıl’ı, Erbakan Hoca’yı, Halil Kantarcı ve Ömer Halisdemir’i tasfiye edemeyenler bizi de edemeyecekler. Eğer zulme karşı mücadele etmek, 15 Temmuz’da olduğu gibi tankların karşısına dikilmek ya da zalim İsrail’e karşı canlarımızı ortaya koyarak kavga etmek, bedel ödemek manyaklıksa biz bu dünyanın en manyak insanlarıyız. Ve bundan sonra da bu manyaklığa devam edeceğiz. Bir de şu hatırlatmada bulunmak istiyorum. Aliyaİzzetbegoviç der ki; her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey düşmanlarımızın yaptıkları değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır! Bugün sadece Mavi Marmara ya da İHH hedef alınmıyor. İyi, güzel, ahlak adına ne varsa bu değerler hedef alınıyor. Zulmün olduğu yerde, her tarafa gül dağıtmak aynı zamanda namussuzluktur, ahlaksızlıktır. Bu meselede ben de herkesi, ahlaki olanın yanında durmaya, şehitlerin yanında durmaya davet ediyorum.”

KÜÇÜK’E 50 YERDE SUÇ DUYURUSU

Çağlayan Adliyesi önünde toplanan kalabalık, “Mavi Marmara onurumuzdur!”, “Fitne yuvası söndürülsün!” sloganları atarken “Davası, derdi olmayan Mavi Marmara’yı anlayamaz!” ifadesine ve Mavi Marmara yolcularından Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’ın, “Mavi Marmara her şeyden önce bir insanlık hareketidir. İnsan olmayan anlayamaz!” yazılı dövizler taşıdı. İlk açıklamayı Mavi Marmara avukatlarından Av. Gülden Sönmez yaptı. Sönmez, “İlk yaptığı hakaretlerle yetinmeyen Cem Küçük, Mavi Marmara organizasyonuna ve İHH’ya yönelik saldırılarına devam etti. Hatta bununla da yetinmedi, atılan twitleri tek tek kaydettiğini ve bu olayla alakalı da hesap göreceğini söyledi. Biz çok zahmet vermiyoruz çünkü bu isimleri zaten Cem Küçük, 50’den fazla ilde karşısında görecek” dedi.

21 Nisan 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR