Bakan Çavuşoğlu Karadağ’a gidiyor

Dışişleri Bakanlığı, Bakan Çavuşoğlu’nun, Karadağ Dışişleri Bakanı Darmanoviç’in daveti üzerine 9-10 Mayıs tarihlerinde Karada...

Dışişleri Bakanlığı, Bakan Çavuşoğlu’nun, Karadağ Dışişleri Bakanı Darmanoviç’in daveti üzerine 9-10 Mayıs tarihlerinde Karadağ’a resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi.

Bakanlıktan, ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, Çavuşoğlu’nun, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic ile Parlamento Başkanı Ivan Brajoviç tarafından kabul edilmesi ve Bakan Darmanoviç’le görüşmesinin öngörüldüğü ifade edildi. Söz konusu ziyaretin, Karadağ ile ikili ilişkilerin tüm yönleriyle ele alınmasına, bölgesel ve uluslararası meselelere ilişkin iş birliğinin pekişmesine imkan sağlayacağı belirtildi.

Ayrıca, Karadağ’ın NATO üyeliğinin hemen öncesinde düzenlenecek bu ziyaretin, Balkan ülkelerinin ve özellikle Karadağ’ın Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşmesine verilen desteğin vurgulanması açısından da zamanlamasına ve önemine dikkat çekildi.

08 Mayıs 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR