Yeni isimlere bakanlık kriterleri

Ahmet YAVUZ/TBMM BÜROSU   Siyasette gözler gelecek hafta netleşmesi beklenen kabine revizyonunda dikkate alınacak bakanlık kriterlerin...

BÜYÜT

Ahmet YAVUZ/TBMM BÜROSU

Siyasette gözler gelecek hafta netleşmesi beklenen kabine revizyonunda dikkate alınacak bakanlık kriterlerine çevrildi. Konuşan değil, şantiyeci bakan gibi çalışacak isimler. Tam uyum ve itaat... 15 Temmuz HTC kayıtları ve banka hesap hareketleri yeni dönemin görev kriterleri olarak öne çıkıyor.

Son iki yıldır Mayıs ayında yönetim ve kabine değişikliği yaşayan Türkiye, önümüzdeki hafta da kabinede yeni yüzlerle karşılaşacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta sonu Partinin başına geçmesinin ardından, gözler Bakanlar Kurulunda yaşanacak değişimler için kabine kriterlerine çevrildi.    Buna göre tam itaat ve uyumla çalışacak, 2019’da partiye ilave oy getirmek için iyi konuşan değil şantiyeci bakan gibi çalışacak, iş yapacak isimler öncelenecek.

HTC VE BANKA KAYITLARI MASADA

Kabineye girecek veya çıkacak olanlar için en önemlisi ölçülerden biri ise 15 Temmuz Kriteri. Bunun da iki ayağı var. Banka hesap hareketleri ve telefon HTC kayıtları. Buna göre “Millet,15 Temmuz gecesi sokaklarda, meydanlarda sabahlayıp, canını feda ederken o gece veya öncesinde kim “Bankalara koştu? O gece kimin telefonu nerede sinyal verdi, HTC (Görüşme Trafiği) kayıtlarına göre kim, kimlerle görüştü?”  sorularının yanıtlarının temel kriter olduğu belirtiliyor. Bu kayıtların da Beştepe tarafından çıkarıldığı kaydediliyor.  Bunlara ilaveten, “Partide Meclis Başkanlığı, Başbakanlık yapmış isimleri küstürmeyelim diye dışlanmayıp partide veya kabinede görev verilen isimler, görevleri boyunca nasıl tavır sergiledi?” sorusunun cevabının da etkili olacağı belirtiliyor.

AhmetYAVUZ/TBMMBÜROSU

18 Mayıs 2017 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR