Filistinli esirlerin açlık grevi 33. gününde

Filistinli esirlerin Siyonist işgal zindanlarında başlattıkları toplu açlık grevi 33. gününde...

İnternet Haber Merkezi

Filistinli esirlerin Siyonist işgal zindanlarındaki direnişi sürüyor.

Siyonist İsrail çocuk yaşlı, erkek kadın ayırt etmeksizin Filistinli Müslümanlara zulmediyor.

Siyonist İsrail'in zulümlerinden en fazla etkilenen kesimlerden biri Filistinli esirler olurken İsrail'in hak hukuk tanımaksızın hapis cezası verdiği Filistinliler zindanlarda da büyük bir zulme maruz kalıyor.

17 Nisan'da işgal zindanlarında açlık grevine başlayan Filistinli esirler, işgal rejimi cezaevi idaresi tarafından hak hukuk tanımaksızın ellerinden alınan hakların geri verilmesini talep ediyor.

İsrail zindanlarında esir olmak! Madde madde Siyonist zulüm...

Filistinli esirler Siyonist İsrail zindanlarında açlık grevini sürdürürken esirlerin direnişi işgalcileri son derece rahatsız ediyor.

Esirlerin açlık grevi büyük zorluklar altında devam ederken Siyonist İsrail esirlere baskı ve şiddet uyguluyor.

Siyonist İsrail zindanlarında genel durum şu şekilde:

- Filistinli esirler İsrail zindanlarında insanlık dışı ve acımasız koşullar altında hayat mücadelesi veriyor. Siyonist İsrail zindanlarında esirler tek hücreli bölümlerde yaşıyor.

- Filistinli esirlere her türlü baskıyı uygulayan İsrail, belli aralıklarla esirlerin hücrelerini değiştiriyor.

- Filistinli esirlerin kaldıkları hücrelere sık sık baskınlarda bulunan hapishane görevlileri esirlere fiziksel şiddet uyguluyor.

- Siyonist İsrail yetkilileri Filistinli esirlerin güneş ışığı görmelerine de mani oluyor, esirlere fiziki şiddet uygulayan İsrail bu şekilde de esirlerin psikolojilerinin bozulması için uğraşıyor.

- İsrail zindanlarında çok zor şartlar altında bulunan esirlerin kişisel eşyalarına da hapishane görevlileri tarafından el koyuluyor.

- Filistinli esirlere İsrail tarafından para cezaları veriliyor. Öte yandan esirlere yönelik ziyaret yasakları da söz konusu. Bu doğrultuda esirler aileleri ve avukatları ile görüşme yapmakta oldukça güçlük çekiyor.

Öte yandan Siyonist İsrail zindanlarında açlık grevini sürdüren Filistinli esirlere dünyanın dört bir yanından destek geliyor, farklı ülkelerden birçok Siyonizm karşıtı birey Filistinli esirlerin yanında olduğunu belirtiyor.

Filistinli esirlere verilen destek esirlere moral kaynağı olurken esirler İsrail zindanlarında çok zor şartlar altında bulunuyor.

www.milligazete.com.tr

19 Mayıs 2017 - DünyaYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR