“Arkasında Soros var”

Soros’un organizatörlüğünde yılda yüz binlerce yabancıyı Avrupa’ya taşımak isteyen bir topluluk olduğu değerlendirmesinde bul...

Soros’un organizatörlüğünde yılda yüz binlerce yabancıyı Avrupa’ya taşımak isteyen bir topluluk olduğu değerlendirmesinde bulunan Orban, “Macaristan’a yapılan saldırıların arkasında göç konusu var, diğerleri önemli değil. Avrupa’da parti sınırlarını aşan, hedefi yıllık yüz binlerce yabancıyı kıtaya getirmek olan bir topluluk var. Bu düşüncenin de fikir babası, kısmen finansörü ve organizatörü George Soros” ifadelerini kullandı.

Avrupa Parlamentosu’nun (AP), hukukun üstünlüğü ilkesi, demokrasi ve temel hakların “ciddi derecede bozulduğu” gerekçesiyle Macaristan’ın Avrupa Birliği (AB) Konseyindeki oy hakkının askıya alınmasına yol açabilecek bir sürecin başlatılmasını istemesi kararının yanlış bir adım olduğunu savunan Orban, raporun arkasında Soros’un olduğunu öne sürdü. Orban, “AP, ‘Soros raporu’ hazırlama kararı aldı. Buna benzer şekilde daha önce Tavares raporu da hazırlanmıştı” şeklinde konuştu.

“AVRUPA, BRÜKSEL DEĞİL”

Macaristan-Sırbistan sınır kapısında 2015’te polis ile sığınmacılar arasında çıkan arbede nedeniyle gözaltına alınıp, daha sonra terör suçlamasıyla 10 yıl hapse mahkum edilen Suriyeli Ahmed H. olayının da raporda yer aldığını belirten Orban, söz konusu Suriyelinin, tel örgüyü yıkmak istediğini, megafonla insanları tahrik ettiğini iddia etti. Orban, “Brüksel’de Sorosvari gruplar çok kararlı. Hiçbir saçmalıktan çekinmiyorlar.” dedi. AB kurumları çalışanlarının ulus devletlere gerekli saygıyı göstermediğini de savunan Orban, “Avrupa’nın özü Brüksel’de değil bilakis üye ülkelerde. Avrupa, Brüksel değil; Avrupa, Varşova, Budapeşte, Paris, Roma” diye konuştu.

19 Mayıs 2017 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR