Vatandaşa 'merdiven altı' uyarısı

TESK vatandaşları Ramazan aylarında artan merdiven altı ürünler konusunda uyardı: Tanıdığınız esnaftan alın!

Ramazan ayına girilmesi ile birlikte merdiven altı satışların arttığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkalar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşları bildiği ve tanıdığı esnaflardan alışveriş yapması konusunda uyardı.

Vatandaşın biraz daha ucuz olsun diye içinde hangi maddelerin kullanıldığını bilmeden çeşitli gıdalar satın aldığını kaydeden Palandöken, “Bilinçli tüketici olarak vatandaş, ürünün ambalajına, son kullanma tarihine, içeriğine bakmalı, bir hata gördüğünde yetkili makamlara bildirmeli. Taklit gıda ürünlerinden uzak durmalı. Çünkü sağlığımız her şeyin önünde gelir. Ucuza ne kadar fazla kaçarsak sağlığımızı da o kadar tehlikeye atarız. Bu da ilerde sağılımız için yapacağımız büyük harcama demektir. Yani yağmur’dan kaçarken doluya tutuluruz” dedi.

Merdiven altı oluşumların haksız rekabet oluşturduğuna dikkat çeken Palandöken, “Araba arkasında satılan tatlı ve ekmeklerden, sağlıksız üretilen gıda ürünlerinden her zaman uzak durulmalıdır. Çünkü, merdiven altı oluşumlar, hijyen ve sağlığa önem vererek işini yapan esnafımıza karşı haksız rekabet ortamı oluşturuyorlar. Vatandaşımız onlardan değil, kendi güvendikleri, bildikleri tanıdık esnaflardan alışveriş yapmalı. Denetimlerin sıklaştırılması ve vatandaşın da onlara prim vermemesi gerekiyor. Böylelikle bu yapıların zamanla ortadan kalkacağını temenni ediyoruz. Ne kendimizin ne ailemizin ne de çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atamayız. Her zaman daha dikkatli olmalıyız” ifadelerini kullandı.

27 Mayıs 2017 - SağlıkYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR