Popüler İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Amacınız evden dışarı çıkmadan ekstra para kazanmak ise internet buna çözüm olabilir. Burada önemli olan sektöre ne kadar hakim olduğunuzdur.

Amacınız evden dışarı çıkmadan ekstra para kazanmak ise internet buna çözüm olabilir. Burada önemli olan sektöre ne kadar hakim olduğunuzdur. Eğer uzun süredir internet ile aranızda bir bağ varsa, en azından sosyal medya ile aranız iyi olmalı. Bu durumda sosyal medyadan para kazanmayı deneyebilir veya biraz eğitim alarak blog yazabilir yada satış ortaklığı yapabilirsiniz. Şimdi, bireysel olarak internetten para kazanmak isteyenleri nelerin beklediğini maddeler halinde açıklamaya çalışalım. Asıl konuya geçmeden önce çok büyük beklentiler içine girmekten ziyade kendinize basit hedefler seçmenizi öneriyorum. Tabii ki bir çok girişimci sadece internet üzerinden çalışarak aylık 10-20 bin TL gibi kazançlar elde edebiliyor, ancak bu seviyeye gelmek için yıllarca çalıştıklarını unutmayın.

Popüler internetten para kazanma yolları nelerdir?

1. Youtube üzerinden para kazanmak Eğer fikir üretmek konusunda biraz yeteneğiniz varsa muhtemelen başarılı olabileceğiniz bir internetten kazanç fikridir. Son yıllarda binlerce Türk girişimci bireysel olarak Youtube’dan para kazanmak adına çeşitli projeler üzerinde çalışıyor. Fakat sadece bir kısmı karşımıza özgün fikirler ile çıkıyor. Geriye kalan kısım ise sadece kopya çekerek para kazanmayı umuyor. İnsanlar daha önce izledikleri tarzda videoları tekrar tekrar izlemekten hoşlanmazlar. Bu durumda kopya içerik ile başarılı olmak imkansızdır. Özellikle Youtube gibi alanlarda insanların beklentileri fazladır. Hep daha fazlasını, daha farklı olanı, merak uyandıranı ve en önemlisi yenilikçi olanı takip ederler. Özetle Youtube’dan para kazanmak için kendi projeniz alanında ilk olmalıdır. Eğer dikkatinizi çektiyse aynı konuları işleyen yüzlerce Youtube kanalı var. Siz de aynı format ile yola çıkarsanız başarılı olmanız zaten imkansız. Bazen çok basit olarak gördüğünüz bir proje bile sosyal medyada patlama yapabilir. En basit örnek olarak çocuk oyunlarına seslendirme yaparak oynayan ve bunu videoya çekerek para kazanan girişimcileri düşünün. Belki dikkatinizden kaçmış olabilir ama bunu yaparak her bir videosu 3-5 milyon izlenen kanal sahipleri var. Üstelik çocuklar bilinçsiz olarak reklamlara tıkladıkları için bu tür videolar çok daha fazla para kazandırıyor. Bunun gibi daha onlarca örnek bulmak mümkün. Hayal gücünüzü biraz zorlayıp iyi bir fikir bulmanız zor olabilir, ancak imkansız değil.

2. Sosyal medya üzerinden para kazanmak Her bir sosyal medya organı kendi içinde farklı dinamiklere sahip olduğu gibi farklı kazanç fırsatları sunuyor. Örneğin Facebook, fan sayfaları ile bu fırsatı sunuyorken İnstagram, butik hesaplar ile sunuyor. Günümüzde takipçi sayısı açısından zengin bir Facebook sayfası popüler bir web sitesi kadar ekonomik değere sahip olabiliyor. Bunun nedini ise tek kuruş para harcamadan milyolarca internet kullanıcısına reklam fırsatı sunmalarıdır. Aynı şekilde butik hesap adı verilen İnstagram sayfaları üzerinden binlerce ürün satışı yapan bireysel girişimciler mevcut. Sosyal medyadan para kazanmanın temeli popüler hesaplara dayandığı için önemli olan burada bahsi geçen popülariteyi yakalamaktır. Bunun için sizi ön plana çıkaracak bir fikir bulmanız şart. Aksi takdirde sıradan bir sosyal medya kullanıcısı olmanız kaçınılmaz.

3. Yazarak para kazanmak Makale veya blog yazarak para kazanmaya çalışan insanların sayısı hiç azımsanmayacak kadar fazladır. Özellikle blog yazarlığı aşırı rekabete sahip bir bir girişim olması sebebiyle ancak planlı yapıldığı takdirde internetten para kazanma fırsatı sunuyor.

3.a Makale yazarak para kazanmak Özgün makaleler daha çok haber siteleri, blog sahipleri ve SEO çalışması yürüten firmalar tarafından talep ediliyor. İmla kuralları açısından bir sıkıntınız yoksa ve yorumlama yeteneğiniz son derece iyi ise tek ihtiyacınız olan iyi bir araştırmacı olmaktır. Genelde tüm makaleler talep üzerine yazıldığı için konuları müşteriler seçer. Bu durumda yorumlama yeteneğiniz iyi olsa bile çok iyi araştırma yapmadan iyi bir makale editörü olmanız imkansız. Bu işi profesyonel şekilde icra ederek ciddi kazanç elde edenler olduğunu kesin, fakat iyi bir makale editörü olmak sadece yazmaktan ibaret değildir. Tam manasıyla konuyu araştırmalı, topladığınız tüm bilgiyi en iyi şekilde yorumlamalı, imla ve yazım hatası yapmadan akıcı bir şekilde kaleme almalısınız.

3.b Blog yazarak para kazanmak Google ortaya çıktıktan sonra blog yazarak para kazanmak tam anlamıyla bir sektör haline geldi. Başlı başına bireysel girişim olarak değer gören bu sektörde en büyük sıkıntı rakiplerin fazla olmasıdır. Her bir konu için yüzlerce hatta binlerce blog olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Google verilerine baktığımızda ise internet kullanıcıları arama sonuçlarında sadece ilk beş sırada yer alan siteleri inceliyor. Kısacası böyle bir girişimle internetten para kazanmak için binlerce blog arasından sıyrılarak ilk beş arasına girmeniz gerektiği kesin. Bunu başarmak için her ne kadar çok çalışmak gerekiyor olsa bile azimli olan girişimciler eninde sonunda amacına ulaşıyor. Tabii ki zor olduğu kadar kazançlı bir sektör olduğu için, ödül seçtiğiniz konuya paralel olarak çoğu zaman tatmin edici oluyor. Blog yazarları işledikleri konulara bağlı olarak farklı rekabet güçleri ile karşılaşır. Arama hacmi ve kazanç potansiyeli daha yüksek olan konular daha fazla para kazandırıyor olmasının yanında, daha fazla rakiple mücadele etmeniz anlamına gelir.

4. Online Satış ortaklığı Eğitim almadan uygulanması oldukça zor olan, ancak doğru ellerde harika sonuçlar veren satış ortaklığı; başkalarına ait olan ürünleri internet ortamında çeşitli reklam teknikleri ile potansiyel müşteriye tanıtmayı hedef alan bir girişimdir. Satış ortakları, ürünler için yürüttükleri reklam kampanyaları neticesinde satılan her bir ürün için komisyon almaya hak kazanır.

29 Mayıs 2017 - TeknolojiYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR