"Saadet Partisi olarak AB için referanduma gidilmesini destekleriz"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Ey AB, siz bizi halkımız Müslüman old

İnternet Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Ey AB, siz bizi halkımız Müslüman olduğu için kabul etmiyorsunuz " sözüne atıfta bulunarak, “İyi de Sayın Cumhurbaşkanı, el insaf. Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi Müslüman olduğu için almadığını sağır sultan biliyor da, siz yeni mi anladınız.” dedi. Partisinin İzmir il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gelişmeleri değerlendiren Kılıç, “Türkiye’nin kapıda bekletildiğini bile bile AB Bakanlığı kuran siz değil misiniz? AB ülkeleri Türkiye’ye karşı terör örgütlerini desteklemesine ve himaye etmesine rağmen, yıllardır onların verdiği ev ödevlerini hevesle yerine getiren siz değil misiniz? Avrupalılar alay edercesine ‘Türkiye’nin AB’ye girmesi hayal’ dediği halde bu manasız ısrarı sürdüren siz değil misiniz?” ifadelerini kullandı.

Saadet Parti’li Kılıç, referanduma gidilmesi halinde milletin büyük çoğunluğunun ikiyüzlü AB’ye resti çekeceğini ve ‘hayır’ diyeceğini belirtti.

İsrail ile hiçbir anlaşmaya sıcak bakamayız

Ak Parti Hükümeti’nin Filistin halkına vahşet ve zulüm yaşatan İsrail ile anlaşma sağlama çabalarına dikkat çeken Genel Başkan Yardımcısı Kılıç, “Mavi Marmara’nın acısı şehit ailelerinin yüreklerinde dinmedi. Milletimizin yüreğinde dinmedi. Hal böyleyken, iki ülke arasındaki güya ‘normalleşme’ olarak nitelendirilen haberlere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Görüşmelerde sağlanan mutabakata göre İsrail, üçüncü ülkelerden Mersin Limanı’na gönderilecek yardımları, hem Mersin hem de Aşdod Limanı’nda kontrol edecek. Böylece Gazze’ye gönderilen yardımlar daha yola çıkmadan İsrail tarafından kontrol edilecek. Normalleşme anlaşması Gazze’ye yönelik ablukayı kaldırmayacağı gibi, Ankara’nın fiili durumu tanımasına yol açacak. Bunun yanı sıra ortak tatbikatlar, enerji ve savunma yatırımları tekrar başlayacak. İsrail’in bu anlaşmayla birlikte en büyük kazanımı ise, uzun zamandır beklediği büyük doğalgaz projesi olacak.” diye konuştu.

Anlaşma maddelerine bakıldığında tek kazananın İsrail olduğu savunan Kılıç, Türkiye’nin katil ve terörist İsrail’den kazanacağı hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını vurguladı. İsrail ile yapılacak hiçbir anlaşmaya sıcak bakmayacaklarına işaret eden Saadet Partili Kılıç, Ak Parti iktidarının bu anlaşma ile Mavi Marmara şehitleri için 6 yıldır sürdürülen mücadeleyi yok saymaya hakkı olmadığını sözlerine ekledi.

Kaynak: www.milligazete.com.tr

24 Haziran 2016 - Siyaset


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR