GİNE’DE 2. ABDULHAMİD HAN CAMİİ’NDE İLK EZAN SESİ

Gine’de 4 medrese 3 tanesi bayan 17 hoca ve 48 kız olmak üzere 304 talebesi ile faaliyet gösteren İDDEF, aynı zamanda Conakry de 13.000 m2 al...

Gine’de 4 medrese 3 tanesi bayan 17 hoca ve 48 kız olmak üzere 304 talebesi ile faaliyet gösteren İDDEF, aynı zamanda Conakry de 13.000 m2 alan üzerinde yapımı devam eden Mahmut Ustaosmanoğlu Külliyesinin içerisinde yer alan 2. Abdulhamid Han Camiinde ilk ezan sesini yükseltti.

Tamamlanması ile birlikte bölgenin en büyük eğitim kurumlarından biri olacak bu külliye, insana ve insanlığa değer verme anlayışı ile yetiştirdiği talebeler sayesinde hem bölge halkı hem de tüm insanlık için oldukça faydalı işler ortaya konulmasına vesile olmakla birlikte ülkemizin yurtdışı saygınlığına da önemli oranda katkı sağlayacaktır. Yaklaşık 20.000.000 TL bütçe ayrılan bu külliye projesi ile İDDEF özelde Gine, genelde ise Batı Afrika’daki çalışmalara yepyeni bir soluk getirecek.

II. ABDÜLHAMİT HAN CAMİİ

İDDEF (İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu) tarafından Gine’de yapımı süren Mahmut Ustaosmanoğlu Külliyesi Projesi’nin önemli bölümlerinin başında gelen II. Abdülhamit Han Camii, tamamlandığında bölgenin en büyük mimari yapılarından ve ibadet mekânlarından biri olacaktır. 1.000 m2’si kapalı olmak üzere yaklaşık 5.000 m2alan üzerine kurulacak olan bu güzide eser aynı anda toplamda 15.000 kişiye hizmet sunabilecek. Bunun yanında 50 kişilik duş ve tuvalet ile 200 kişilik şadırvan imkânına da sahip olan II. Abdülhamit Han camii hem bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak hem de ülkemizin ve halkımızın itibarını kuvvetlendirecektir.

01 Temmuz 2016 -Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR