"Üzerimde bomba var" diyen kişi tutuklandı

Alınan bilgiye göre, zanlı Mahmut K (34), Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi....

Alınan bilgiye göre, zanlı Mahmut K (34), Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlı Mahmut K, polis aracından indirilip, adliye binasına götürüldüğü sırada, kendisini bekleyen küçük kızı, eşi ve annesiyle beraber bazı yakınları ağlayarak, ona yaklaşmaya çalıştı. Geniş güvenlik önlemleri altında adliye binasına alınan zanlı, savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemede tutuklandı.

Olay

Merkez Sabancı Camisi'nde cuma hutbesi okunduğu sırada minbere çıkan Mahmut K, "Üzerimde bomba var" diye bağırmış, minberden indirilerek, linç edilmek istenmişti. Bu sırada bazı vatandaşlar ile kadın ve çocuklar da panik yaşayarak, camiyi terk etmeye çalışırken, kapıda izdiham yaşanmıştı.

Cami bahçesinde de linç edilmeye çalışılan ve olay yerine gelen polis ekiplerinin havaya ateş ederek kurtardığı zanlı, daha sonra Adana Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü.Camide yaşanan panik sırasında yaralanan 3 kişi, çeşitli hastanelere kaldırılarak, tedavi altına alınmıştı.

02 Temmuz 2016 - Gündem


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR