CHP Bahçeli'ye itiraz edecek!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Adana İl Başkanı Ayhan Barut,Kenan Evren Bulvarı’nın adının Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesi...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Adana İl Başkanı Ayhan Barut,Kenan Evren Bulvarı’nın adının Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesi konusunda, CHP Grubu olarak pazartesi günü Adana Valiliğine itiraz dilekçesi vereceklerini bildirdi.

CHP Grubu’nun yaklaşık 10 yıldır Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kenan Evren Bulvarı’nın adının darbe karşıtlığını çağrıştıracak bir şekilde değiştirilmesi yönünde teklifler verdiğini anımsatan Barut, “CHP Grubu olarak sorumluluğumuzun gereği olarak bu mücadelemizi sürdürüyoruz. Hiçbir siyasi partiyle ya da genel başkanıyla bir sorunumuz yok. İtirazımız sadece Kenan Evren Bulvarı’yla sınırlı. MHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin de CHP’li yurttaşlara karşı sorumluluğu var” dedi.

"GÜNDEMDE AÇIKLAYICI BİLGİ OLMADIĞI İÇİN TARTIŞILMADI"

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, CHP’li Çukurova Belediyesi sınırları içerisindeki Kenan Evren Bulvarı’nın adının değiştirilmesiyle ilgili tartışmalara açıklık getirdi. Belediye tarafından parti gruplarına verilen meclis gündeminde söz konusu maddeyle ilgili açıklayıcı bilgi olmadığını savunan Barut, bulvarın adının bu nedenle, parti gruplarında ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeteri kadar tartışılamadan değiştirildiğini ifade etti.

Barut, belediyenin oylama kesinleşmeden bulvar tabelalarını değiştirmesinin de doğru bir davranış olmadığını kaydetti.

BÜYÜKŞEHİR ADANALILARIN BELEDİYESİDİR"

15 Ağustos 2016 - SiyasetYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR