Milli Gazete, büyük görevler ifa ediyor

ANKARA BÜROSU Milli Gazete Ankara Bürosu, geleneksel hale getirmiş olduğu ‘Kahvaltı Buluşmalarında’ ülkemizin önemli bir ismini ağırladı. Siyaset, siv...

ANKARA BÜROSU

Milli Gazete Ankara Bürosu, geleneksel hale getirmiş olduğu ‘Kahvaltı Buluşmalarında’ ülkemizin önemli bir ismini ağırladı. Siyaset, sivil toplum ve Ankara bürokrasinin önemli isimlerinin konuk olduğu ‘Kahvaltı Buluşmaları’ bu yıl Milli Görüş Hareketi’nin büyüklerinden, Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Mehmet Recai Kutan ile yeniden başladı. Günümüzde yaşanan siyasal ve toplumsal olayları geçmiş tecrübesi ile yorumlayan Kutan, değerlendirmelerinde 15 Temmuz sonrası oluşan ‘birlik ve beraberlik ikliminin’ korunması gerektiğini kaydetti.

HANGİ MAHLAS İLE MİLLİ GAZETE’DE YAZDI?

Oldukça hoş ve samimi bir ortamda gerçekleşen Kahvaltı Buluşmaları’nda Kutan, çok az kişinin bildiği önemli bir bilgiyi de ilk defa açıklamış oldu. Milli Selamet Partisi döneminde gerçekleşen Senato Seçimleri öncesinde ülkenin durumunu analiz eden yazılar kaleme aldığını ve bu yazılarının ‘İsmail İspirli’ mahlasıyla Milli Gazete’de yayınlandığını ifade etti. Kutan, gündeme ilişkin yazıların toplumda büyük ses uyandırdığını ve herkesin ‘İsmail İspirli’ isminin kim olduğunu merak ettiğini de dile getirdi. Kutan, Milli Gazete’nin bir okul olma özelliğini sürdürdüğünün de altını çizerek, Milli Gazete’nin hem Milli Görüş Hareketi için hem de İslam Dünyası için büyük görevleri ifa ettiğini dile getirdi.

HOCASI A. NİHAT ASYA’NIN ŞİİRİNİ OKUDU

Sohbet sırasında duayen siyasetçinin çok farklı bir özelliğinin daha olduğu anlaşıldı. Son dönemde reklam filmlerinde ve siyaset dünyasında sıkça şiir okunması ile ilgili konuşulurken Kutan’ın da edebi konulara büyük bir önem verdiği ortaya çıktı. Edebiyata, özellikle de şiire merakı,  okuduğu şiirlerle ortaya çıkan Kutan, Malatya Lisesi’nden Edebiyat Öğretmeni olan Arif Nihat Asya’nın ‘Meçhul Asker’ şiirini okuyarak mini bir şiir dinletisi de yaptı. Gençlerin özellikle şiire büyük önem vermesi gerektiğinin altını çizen Kutan, fotoğraf çekimi sonrası Milli Gazete’den ayrıldı.

03 Eylül 2016 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR