“MEB’in yasakladığı ürünleri YÖK de yasaklamalı”

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) genelgesi ile okul kantinlerinde yasaklanan ürünlerin, tüm üniversite kantinlerinde de yasaklanmasını isteye...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) genelgesi ile okul kantinlerinde yasaklanan ürünlerin, tüm üniversite kantinlerinde de yasaklanmasını isteyeceklerini kaydeden Atak, “Lise dönemlerinde okul kantinlerinde yasaklanan ürünleri üniversite kantinlerinde rahatlıkla bulabilen gençlerimizin zamanla üniversitede kazandıkları bu sağlıksız beslenme alışkanlığı ise bir ömür boyu devam etmektedir. O zaman ‘17 yaşındaki gencimizi koruyacağız ama 18 yaşına giren gencimizi koruyamayacağız’ diye bir anlayış olamaz. Bu nedenle aynı genelgenin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitelerimize yönelik olarak da bir an önce yayınlanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hasan Atak, MEB, Sağlık Bakanlığı ve YÖK’e başvurarak, tüm üniversitelerde öğrenciler için her yıl dengeli beslenme ve sigaranın zararları hakkında seminerler verilmesini de talep edeceklerini belirtti.

30 Eylül 2016 -


Anket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coca-Cola fabrikası açmasını nasıl karşılıyorsunuz?


YÜKLENİYOR