Bank Asya 10 yaşını kutluyor

Bank Asya 10 yaşını kutluyor

Türkiye nin genç katılım bankalarından olmasına rağmen kısa sürede sektöründe önemli bir yer edinen Bank Asya, kuruluşunun 10. yılını özel bir resepsiyonla kutladı.

CELİL ÇAKIR / İSTANBUL

Bank Asya, İstanbul da düzenlediği basın toplantısı ve akşamında verdiği resepsiyonla onuncu kuruluş yılını kutladı. Toplantıda Bank Asya Genel Müdürü Ünal Kabaca, Bank Asya nın 10 yıllık gelişimini gösteren değerlendirmeyi basın mensuplarıyla paylaştı. Toplantı sonrası 10. yıl vesilesiyle Bank Asya nın kültür-sanat etkinlikleri kapsamında II. Abdülhamid Dönemi Osmanlı Coğrafyası fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Bank Asya nın 10 yıllık gelişimi ile bankalar liginde geldiği noktanın değerlendirildiği toplantıda Bank Asya nın sektöründeki onuncu yılını başarılarla ve rekor talepli halka arzıyla geride bıraktığı vurgulandı.

Yıldız Sarayı-Silahhane de yapılan basın toplantısında konuşan Bank Asya Genel Müdürü Ünal Kabaca: "On yıl bir kurum için çok da uzun bir zaman değil. Ancak Bank Asya için bu ilk on yıl önemli. Çünkü biz bu on yılda bir çok ilki gerçekleştirdik. Kriz dönemlerinde hem ayakta kaldık hem de bize güvenen müşterilerimize o zor günlerinde destek olduk. Müşterilerimizle birlikte büyüdük, büyüttük. Yaşımızdan büyük işler başardık. Şimdi ikinci on yıllık dönemde, hedefimiz, istikrarı elden bırakmadan büyüyen daha güçlü bir Bank Asya?" dedi.

Genç, dinamik ve hızlı olmanın avantajını tecrübeye dönüştürdüklerini ifade eden Ünal Kabaca, bugün 800 binin üzerinde bireysel ve 73 bin kurumsal-ticari müşteriye hizmet verdiklerini belirtti. Ünal Kabaca: "Bank Asya olarak kurumsal ve ticari alandaki bilgi birikimimiz çok yüksek. Kullandırdığımız fonlarla bugüne kadar binlerce projeye finansman desteği sağladık, üretime ve istihdama katkıda bulunduk. Yine bireysel bankacılıkta özellikle da kredi kartlarında iddialı hedeflerimiz var. Şu anda 300 bin kredi kartı müşterimiz mevcut ve bu alanda büyümeye devam edeceğiz" dedi.

Bank Asya nın gelişim rakamlarını basın mensuplarıyla paylaşan Genel Müdür Ünal Kabaca, bugün yurt genelinde 87 şubesi ve 2.143 çalışanı ile Bank Asya nın gelişme potansiyeli en yüksek bankalar arasında yer aldığını belirtti. Ünal Kabaca "Halka arz sonrası özkaynaklarımız, 2005 ilk yarı rakamlarına göre % 201 artarak 539 milyon YTL ye çıkmış bulunmaktadır. Bank Asya nın, toplam aktifleri de 30 Haziran 2006 itibariyle 3.457 milyon YTL ye yükselerek 2005 yılının aynı dönemine göre % 58 lik bir artış göstermiştir. 2006 ilk yarı dönem net kârımız ise, yine geçen yılın aynı dönemine göre % 46 oranında artarak 50,6 milyon YTL olarak gerçekleşmiştir" dedi.

Bank Asya 10. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde II. Abdülhamid Dönemi Osmanlı Coğrafyası fotoğraf sergisini davetlilerin ilgisine sundu.

Bank Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Tekoğlu, konu ile ilgili konuşmasında "Özümüze sahip çıkmak ve geçmişimizle aramızdaki köprüleri sağlamlaştırmak adına sunduğumuz kültür hizmetleri kapsamında, Sultan II. Abdülhamid in Yıldız Albümleri nden özenle seçilen dönemin Osmanlı Coğrafyası fotoğraflarının sergilenmesine ve bir kitapta ölümsüzleştirilerek bu mirasın nesilden nesile aktarılmasına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duymaktayız. II. Abdülhamid dönemi fotoğraflarını yine onun döneminden izler taşıyan bu güzel mekanda sergiliyor olmak da bizim için ayrıca bir önem arz ediyor. Finans sektöründeki hizmetlerimizin yanı sıra kültürel zenginliklerimize ve tarihimize ışık tutma hedefimiz doğrultusunda, ileride de benzer kültür hizmetlerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz" dedi.

Konu ile mekanın bir bütünlük oluşturduğu halka açık sergi 2 Kasım akşamına kadar Yıldız Sarayı-Silahhane binasında gezilebilecek.

31 Ekim 2006 - Gündem


Anket

Milli Eğitim sistemini yeterli görüyor musunuz?


YÜKLENİYOR