Öğ-der kısa film senaryo ödülleri sahiplerini buldu

Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin (ÖĞ-DER) düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü&rsq...

Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin (ÖĞ-DER) düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği 6’ıncı Kısa Film Senaryo Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen törenle ödüller sahiplerini bulurken, Kısa Film Senaryo Yarışması’nın bu seneki teması ‘Göç, Hicret ve Mülteciler’ oldu. Yarışmanın jüri üyeliklerini MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, İbrahim Demirkan, Seyid Çolak, Harun Korkmaz ve Nizamettin Kars yaptı. Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda birinciliği Salgın adlı eseriyle Halil Bilir alırken, ikinciliği Meryem adlı eseriyle ŞeyhmusSarıce, üçüncülüğü ise Evi Olmayan Yaşadı adlı eseriyle Muhammed Emin Altınkaynak aldı. Mansiyon ödüllerini ise Sonbahar adlı eseriyle Mustafa Yılmaz ve Keşke adlı eseriyle Leyla Aydın Kara kazandı. 

ÖĞ-DER İFTARI’NA KATILDILAR

Salgın adlı eseriyle birinci olan Halil Bilir’in ödülünü Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Yönetimi, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus Yağmur verirken, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi de 2’inci olan ŞeyhmusSarıce’nin ödülünü verdi.

Programda jüri üyelerine de teşekkür plaketleri takdim edilirken, programdan sonra ise katılımcılar ÖĞ-DER’in Geleneksel İftar Programı’nda iftarlarını açtı. Programda bir konuşma gerçekleştiren ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, bugün dünyanın bir kargaşa içerisinde olduğunu hatırlatarak, özellikle İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının hâkim olduğunu söyledi. Gençliğin önemine dikkat çeken Sürücü, gençliğin geleceğimiz olduğunu kaydetti. 

EĞİTİMİN TEMELİNE AHLAK VE MANEVİYATI KOYMALIYIZ

Gençlik arasında yayılan olumsuz alışkanlıklara ‘dur’ diyebilmek için acil çalışmaların başlatılması gerektiğini söyleyen Sürücü, “Sigara, içki, uyuşturucu ve uçucu gibi zararlı maddelerle tanışma yaşının 9 ile 13 yaşlarına düşmüş olması, alarm zillerinin çalıyor olması demektir. Eğitim sistemimizin temeline ahlâk ve maneviyatı koymalıyız. Evet, batıcı, menfaatçi, materyalist eğitim düzeninden vazgeçip, talim ve terbiyemizin temeline Müslüman toplumumuzun inancını, kültürünü ve ahlâkını koymalıyız. Bizi kurtuluşa götürecek olan budur” dedi.

Öğ-der kısa film senaryo ödülleri

Öğ-der

08 Haziran 2017 - Kültür-SanatYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Belediye başkanlarının istifa süreçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

YÜKLENİYOR